مشکلات آلت تناسلی مردانه ! بازدید ۲۶۶

بیماری ها دارای علائم و رفتارهای مشابه و مشخصی هستند که در مردان و زنان به یک شکل نمایان می شود ولی آنچه که متفاوت است بعد از بروز بیماری برایشان رخ می دهد . به طور کلی برای آقایان بیماری های گوناگون و مزمنی وجود دارد که در نهایت می تواند منجر به آزاردهی آلت تناسلی شود .

مبتلا شدن آلت تناسلی مردانه به بیماری می تواند باعث عفونت های مقاربتی شود . دستگاه آلت تناسلی که بیشتر در مردان از اهمیت ویژه ای برخوردار است شاید به این میزان نگران آن نباشیم و این در حالی است که تمام عضو های بدن نیازمند مراقبت و حفظ سلامتی هستند . اگر شما هم نگران عضو تناسلی خود هستید در این مقاله با ما همراه شوید .

بیماری هایی مقاربتی وجود دارند که ممکن است باعث اختلال بر روی عملکرد آلت تناسلی مردانه شود که در نهایت نتیحه آن بر روی یک رابطه عاشقانه اثر می گذارد . وقتی کنار همسر خود دراز کشیده اید و در انتظار یک رابطه جنسی هستید ممکن است در همان شروع رابطه درد ها و ناهماهنگی هایی ما بین نیاز خود و آلتتان احساس کنید .

در جهتی دیگر مغز که یک عنصر اصلی رابطه جنسی می باشد ممکن است از این اختلال عملکرد شما را برای آسیب نرساندن بیشتر به آلتتان ، از رابطه جنسی منصرف کند .

ما در این مقاله لیست کاملی از انواع بیماری هایی که بر روی آلت تناسلی شما ممکن است اثر منفی بگذارد را تهیه کرده ایم. لازم به ذکر است که این لیست تهیه شده تا جای ممکن کامل است و اگر بیمار شما و یا بیماری خاص دیگری در آن ذکر نشده است می بایست به پزشک خود مراجعه کرده و در مورد آن بیماری اطلاعات کسب کنید . مشورت با پزشک را همیشه جدی بگیرید .

 

لیست مشکلات و بیماری های دستگاه تناسلی مردانه
بیماری پیرونی ؛ انحنای آلت در حالت نعوظ

خیلی عجیب است !

وقتی آلت تناسلی مردانه به نعوظ می رسد (به حالت راست و ایستاده که سفت هم شده است ) ممکن است به سمت راست و یا چپی کمی انحنا پیدا کند . خب طبیعی آن اینیست که مستقیما به سمت جلو برود و به دلیل بافت سخت و لیف مانندِ اسکار ایجاد می شود. این انحنا از لحاظ پزشکی جز بیماری پیرونی محسوب می شود .

وجود چنین مشکلی با یک سری برنامه چندین دوره و نرمش های خاص می تواند حل شود . یکی از شایع ترین دلایل ایجاد این بیماری در الت تناسلی مردان می تواند عادت خواب بد یا در معرض سرما قرار گرفتن آن باشد . با وجود انحنا در حالت نعوظ رابطه جنسی به مشکل جدی برخورد پیدا می کند .

انواع مختلف توده ها، لکه ها و جوش ها

تمام قسمت ها پوستی بدن ممکن است سراسر جوش و لکه شود و این بسیار طبیعی است اما وجود جوش بر روی الت تناسلی بر خلاف سایر قسمت های پوستی بدن ممکن است نمایانگر علائم بیماری باشد .

این مشکلات می تواند روی آلت باشد و اگرچه برخی علائم ناشی از عفونت مقاربتی هستند ( STIs ) ، اما بسیاری از آنها بی ضرر می باشند.لک های آلت نقاط کوچکی ( ۱ تا ۳ میلیمتر در قطر ) در اطراف محیط آلت تناسلی و بیضه هستند که عفونی نیستند و نیازی به درمان ندارند.

سرطان آلت جنسی و کارسینامو

این بیماری باعث ایجاد یک هورمون بدخیم در بافت آلت تناسلی میشود . توده بسیار کوچکی که باعث درد زیاد و یا زخم شدن دیواره آلت تناسلی را به همراه دارد . شخص مبتلا شونده ممکن است در هنگام ادرار کردن هم به مشکل برخورد نماید . رشد و تکثیر این توده بسیار سریع است و به سرعت به تمام قسمت های آلت تناسلی می رسد . اولین علائم این بیماری در بیضه ها دیده می شود .

پریاپیسم

وقتی الت تناسلی شما به حالت فلاسید خود باز نمی گردد معنی آن این است که شما با یک بیماری جدی رو به رو شده اید . تعجب کردید !؟ فلاسید یعنی حالت شلی یا فلجی !

عبارت فلج صحیح نیست منظور همان شلی الت می باشد که در ابتدا همان شکل است . واقعا جدی است چرا که بعد از چند لحظه دست نزدن به الت می بایست خون از آن خارج شده و تراکم بافت ها کمتر شود تا آلت به شکل ابتدایی برگردد .

اما برنگشتن آن خبر از بروز این بیماری می دهد . این بیماری به قدری مشکل ساز و جدی اس که ممکن است ساعت ها در این حالت باقی بماند که در نهایت با قطع این عضو موافقت کنید !!

همچنین بخوانید : بهترین زمان برای رابطه جنسی چیست ؟

بیشتر بدانید درباره : بررسی مزایا و تفاوت بخور سرد و گرم 

ناتوانی جنسی و یا ضعف جنسی

به تمامی مواردی که منجر به بلند نشدن آلت تناسلی ، قدرت و شدت آمیزش ، نداشتن میل ، خمیدگی ، شلی و عدم ارضا شدن باشد ناتوانی جنسی و یا ضعف جنسی گفته می شود .

 

فیموسیس یا پارافیموسیس

اگر ختنه گاه شما زیادی سفت و یا محکم باشد این امر باعث کشیده شدن بیشتر آلت تناسلی می شود . این به این معنا نیست که بافت های اسفنجی رشد خوبی کرده و یا الت شما بزرگتر شده است ، خیر بلکه این به علت کشیدگی غیرطبیعی است و آلت در پشت تاج گیر کرده است .

 

لیمفانینگیوسلروسیس

در این مشکل رگ های لنف موجود در آلت تناسلی سفت می شود که ممکن است باعث درد در طول استمنا و روابط جنسی شود.

سنگ های ادراری

مواد معدنی در مجرای داخلی الت تناسلی که راه به خروج نمی یابند با ماندن در کناره ها باعث ایجاد سنگ های میلیمتری نازکی می شوند که با درد همراه است .

دیفالیا یا آلت دوتایی

پدیده ای نادر و کم وقوع که بر اساس یک ژنتیک غیر طبیعی فرد با دو آلت متولد می شود . معمولا هر دو الت از یک بیضه استفاده می کنند و عملکردشان طبیعی است . دیفالیا یا آلت دوتایی در شدت میل جنسی هیچ تاثیری ندارد و دو الته بودن فرد همانند تک التی بودن است .

سیفلیس

در الت تناسلی بیماریی وجود دارد که نام آن ترپونما پالیدوم  است که از یک باکتری خاص تشکیل می شود . در ابتدا یکسری عفونت و درد کم به همراه دارد و روی بیضه تاثیر به سزایی می گذارد و با گذر زمان به بخش های دیگر بدن سرایت می کند و به بسیاری از اندام ها آسیب می رساند.

زگیل تناسلی

با رنگی صورتی سفید. متمایل به صورتی و یا همراه با سطح مرطوب هستند، که معمولا ً در بالای آلت تناسلی یافت می شوند، اما همچنین می توانند بر روی بدنه،بیضه ، در اطراف مقعد و در دهان و گلو پیدا شوند ؛ این بیماری توسط ویروس پاپیلوماویروس انسانی ایجاد می شود.

 

همچنین برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله های زیر را هم بخوانید :

دستگاه وکیوم سینه بانوان خطر دارد ؟

 

 

مشکلات آلت تناسلی مردانه ! was last modified: آوریل 9th, 2019 by roshatebadmin
اشتراک گذاری با شما !

یک پاسخ به “مشکلات آلت تناسلی مردانه !”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان