۱۰ روش تقویت موثر میل جنسی بازدید ۲۸۲

میل جنسی یا کنترل جنسی به طور طبیعی بین افراد چه زن و چه مرد متفاوت است. داشتن میل جنسی کم و یا حتی زیاد لزوماً مشکلی ندارد ، اما اگر فردی بخواهد میل جنسی خود را به مراتب تقویت کند ، می تواند طیف وسیعی از روشهای طبیعی مؤثر را امتحان کند.

اضطراب ، مشکلات رابطه ، نگرانی های سلامتی و سن همه می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند. در حالی که میل جنسی پایین معمولاً مشکل ساز نیست ، می تواند بر روابط و عزت نفس فرد تأثیر بگذارد.

در این مقاله ، ما به بعضی از بهترین راهها نگاه می کنیم که مردان و زنان می توانند با استفاده از روشهای طبیعی میل جنسی خود را افزایش دهند. با فروشگاه روشا طب همراه شوید.

راههای طبیعی تقویت میل جنسی

هر دو جنس نر و ماده می توانند با استفاده از روشهای زیر میل جنسی خود را تقویت کنند:

۱٫ اضطراب را مدیریت کنید

داشتن اضطراب زیاد ، یک مانع متداول برای عملکرد جنسی و میل جنسی برای مردان و زنان است. این ممکن است به دلیل استرس زندگی یا اضطراب خاص مربوط به رابطه جنسی اضطراب باشد.

افرادی که دارای برنامه کاری شدید ، مسئولیت های مراقبتی یا سایر فشارهای زندگی هستند ممکن است احساس خستگی کنند و در نتیجه میل جنسی کم دارند.

اضطراب و استرس همچنین می تواند ایجاد یا حفظ نعوظ را برای کسی دشوارتر کند ، که می تواند فرد را از برقراری رابطه جنسی کنار بگذارد. بررسی سال ۲۰۱۷ اختلال نعوظ در مردان جوان نشان داد که افسردگی و اضطراب می تواند منجر به کاهش میل جنسی و افزایش اختلال عملکرد جنسی شود.

موارد زیادی وجود دارد که افراد می توانند برای مدیریت اضطراب و تقویت سلامت روانی خود انجام دهند ، از جمله:

 • تمرین بهداشت خوب
 • ایجاد وقت برای یک سرگرمی مورد علاقه
 • به طور منظم ورزش کنید
 • خوردن یک رژیم غذایی مغذی
 • تلاش برای بهبود روابط
 • صحبت با یک روانپزشک

۲٫ بهبود کیفیت رابطه

بسیاری از افراد در نقاط معینی از یک رابطه ، لاغری در میل جنسی و شدت کاهش و اوج رابطه را تجربه می کنند. این ممکن است بعد از مدت طولانی در ارتباط بودن با شخصی اتفاق بیفتد ، یا اگر فرد درک کند که در روابط صمیمی خود اتفاقات خوبی پیش نمی رود.

تمرکز بر بهبود رابطه می تواند انگیزه جنسی هر یک از شرکا را افزایش دهد. این ممکن است شامل موارد زیر باشد :

 • چیدن برنامه برای فعالیت های شبانه با همسر
 • انجام فعالیتهایی در خارج از اتاق خواب
 • تمرین ارتباطات زبانی و لمسی بیشتر
 • مدیریت زمان مناسب و درک احساسات متقابل

۳٫ بر روی مقدمه تمرکز کنید

داشتن تجربیات جنسی بهتر ممکن است تمایل فرد به رابطه جنسی را افزایش دهد و از این طریق میل جنسی آنها را تقویت کند. در بسیاری از موارد ، افراد می توانند با صرف وقت بیشتر برای لمس کردن ، بوسه ، استفاده از اسباب بازی های جنسی و انجام رابطه جنسی دهانی ، تجربیات جنسی خود را تقویت کنند. برخی افراد این اقدامات را بیرونی می نامند.

برای زنان ، بازی مقدماتی ممکن است از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. طبق برخی تحقیقات سال ۲۰۱۷ ، فقط حدود ۱۸ درصد از زنان به تنهایی از طریق مقاربت ارگاسم می گیرند ، در حالی که ۳۳٫۶ درصد از زنان گزارش می دهند که تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم لازم است.

۴- خواب خوب داشته باشید

خواب خوب می تواند روحیه و میزان انرژی کلی فرد را بهبود بخشد و برخی تحقیقات همچنین کیفیت خواب را به میل جنسی پیوند می دهند.

یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال ۲۰۱۵ در زنان نشان داد که خواب بیشتر شب قبل میل جنسی خود را روز بعد افزایش دادند. زنانی که میانگین زمان خواب طولانی تر را گزارش کرده اند ، نسبت به زنانی که زمان خواب کمتری دارند ، برانگیختگی دستگاه تناسلی را تحریک کرده اند.

۵٫ یک رژیم غذایی مغذی بخورید

پیروی از یک رژیم غذایی مغذی می تواند با تقویت گردش خون و سلامت قلب و از بین بردن غذاهای خاص که می توانند میل جنسی را کاهش دهند ، منجر به سکس جنسی افراد شود.

سندرم متابولیک و بیماری های قلبی عروقی می توانند بر عملکرد جنسی بدنی تأثیر بگذارند. همچنین ، سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند بر روی سطح هورمون تأثیر بگذارد ، همچنین ممکن است میل جنسی را مختل کند.

خوردن یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات ، قند کم و پروتئین های بدون چربی می تواند به جلوگیری از اختلالاتی که بر میل جنسی تأثیر می گذارد ، کمک کند.

شاید مقالات زیر را هم بخواهید مطالعه کنید :

چرا رابطه جنسی لذت بخش است ؟

از اختلالات جنسی زنانه چه می دانید؟

آنچه باید درباره رضایت جنسی بدانید !

۶٫ داروهای گیاهی را امتحان کنید

تحقیقات کمی در مورد چگونگی تأثیر داروهای گیاهی در بهبود عملکرد جنسی در مردان و زنان وجود دارد ، اگرچه برخی از افراد ممکن است آنها را مفید بدانند.

یک مطالعه سریع در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد که داده های محدود اما در حال ظهور وجود دارد که داروهای گیاهی زیر ممکن است عملکرد جنسی را بهبود ببخشند:

 • ماکا
 • تریبولوس
 • گینگکو
 • جینسنگ

مردم باید مراقب استفاده از داروهای گیاهی بدون تأیید پزشک باشند. برخی از داروهای گیاهی می توانند با داروهای موجود تداخل داشته باشند و سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آنها را تنظیم نمی کند. به همین دلیل ، کیفیت ، خلوص و ایمنی آنها نامشخص است.

۷٫ به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم می تواند از بسیاری جهات به میل جنسی کمک کند. یک مطالعه ۲۰۱۵ در مورد مردانی که تحت درمان با کمبود آندروژن قرار گرفته اند ، که سطح تستوسترون را پایین می آورد ، نشان داد که ورزش منظم به مردان کمک می کند تا با مسائلی از جمله نگرانی های مربوط به تصویر بدن ، کمبود میل جنسی و تغییرات رابطه کنار بیایند.

یک بررسی در سال ۲۰۱۰ در مورد زنان مبتلا به دیابت ، تحقیقاتی را نشان می دهد که ورزش ممکن است به کاهش علائم مرتبط با دیابت در زنان کمک کند. این مطالعه تأکید می کند که انجام ورزش های کف لگن ممکن است در زنان فاقد دیابت مفید باشد.

۸- وزن سالم داشته باشید

برخی دانشمندان اضافه وزن و چاقی را به همراه داشتن رابطه جنسی کم ، به همراه سایر عوامل مرتبط با کاهش باروری پیوند می دهند. این با عوامل هورمونی مانند غلظت تستوسترون کم همراه است.

برخی از افراد دارای اضافه وزن نیز ممکن است اثرات روانی مانند پایین آمدن اعتماد به نفس بدن را تجربه کنند.

حفظ وزن سالم بدن می تواند باعث افزایش فشار جنسی از نظر جسمی و روانی فرد شود. خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به دستیابی به این هدف و همچنین تقویت سطح انرژی کلی فرد کمک کند.

۹- رابطه جنسی را امتحان کنید

میل جنسی پیچیده است ، هم با مؤلفه های روانی و هم از لحاظ جسمی. حتی وقتی فرد وضعیت جسمی دارد که بر میل جنسی تأثیر می گذارد ، مانند دیابت ، بهبود پاسخ عاطفی و روانی به رابطه جنسی می تواند باعث افزایش میل جنسی و عملکرد جنسی شود.

درمان یک استراتژی مؤثر برای افزایش کنترل جنسی یا میل جنسی کم است. مشاوره فردی می تواند به رفع نظرات منفی در مورد رابطه جنسی ، عزت نفس و دلایل ثانویه میل جنسی پایین مانند افسردگی و اضطراب کمک کند. مشاوره در رابطه می تواند به برخی از افراد کمک کند تا از طریق عواملی که بر میل جنسی خود مؤثر است ، کار کنند.

در کنار صحبت های درمانی ، ذهن آگاهی نیز ممکن است کمک کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که فقط چهار جلسه درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی در یک گروه با افزایش میل جنسی ، برانگیختگی جنسی و رضایت جنسی زنان انجام می شود.

۱۰٫ ترک سیگار

سیگار کشیدن می تواند تأثیر منفی بر سیستم قلبی و عروقی فرد بگذارد. سلامتی قلب برای عملکرد خوب جنسی مهم است.

افرادی که سیگار می کشند ممکن است متوجه شوند که سطح انرژی و انگیزه جنسی آنها پس از ترک افزایش می یابد.

 

مچنین از محصولات سایت روشا طب بازدید کنید :

پر فروش ترین دستگاه وکیوم مردانه برای بزرگ کنندگی آلت تناسلی آقایان !

 

 

۱۰ روش تقویت موثر میل جنسی was last modified: آگوست 12th, 2019 by roshatebadmin
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان