چرا رابطه جنسی لذت بخش است ؟ بازدید ۴۵۱

اگرچه اندام تناسلی آقایان و خانم ها بخش اصلی رابطه جنسی است ، اما احساسات لذت بخش آن قسمتهای زیادی از بدن را درگیر می کند. رابطه جنسی لذت بخش به شدت به مغز و تحلیل فعالیت های جنسی بدن ما بستگی دارد .

هورمون هایی را آزاد می کند که از لذت جنسی حمایت می کنند و تحریک را به عنوان اصل مهم لذت بردن طلقی می کند . یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که مغز می تواند مهمترین ارگان جنسی باشد. این نویسنده دریافت که ارگاسم حالت تشدید آگاهی حسی است که می تواند حالتی مثل حالت خلسه را در مغز ایجاد کند.

در این مقاله به بررسی تأثیرات رابطه جنسی بر بدن و مغز می پردازیم ، همچنین چگونگی این تأثیرات باعث می شود رابطه جنسی خوب شود. ما همچنین نگاهی می اندازیم که چرا ممکن است یک رابطه جنسی خوب نباشد.

تأثیرات جنسی بر بدن

در دهه ۱۹۶۰ ، محققان جنسی ویلیام مستر و ویرجینیا جانسون چهار مرحله مجزا از برانگیختگی جنسی را شناسایی کردند که هر کدام اثرات بی نظیری بر روی فعالیت های جنسی بدن دارند.

تحقیقات آنها منجر به استفاده مشترک از این چهار مقوله برای توضیح واکنش جنسی شده است:

۱-هوس یا هیجان

یک زن و شوهر در رختخواب فکر می کنند چرا رابطه جنسی خیلی خوب است ؟ 
احساسات لذت بخشی که شخص در طول رابطه جنسی احساس می کند ، از قسمت های مختلف بدن ناشی می شود.
در مرحله میل ، بافت موجود در آلت ، آلت تناسلی ، واژن ، لگن ، روده و کلیتوریس با خون پر می شود. این باعث افزایش حساسیت اعصاب در این نواحی بدن می شود.

این جریان خون همچنین مایعی به نام ترانسودات ایجاد می کند که واژن را روغن می کند.

عضلات در سراسر بدن منقبض می شوند. برخی از افراد با سرعت بیشتری نفس می کشند و به دلیل افزایش جریان خون ، پوستی پوستی ایجاد می کنند.

۲- فلات

در مرحله فلات ، برانگیختگی فرد همچنان شدت می گیرد. واژن ، آلت تناسلی و کلیتوریس حساس تر می شوند.

فرد ممکن است در این دوره تغییرات حساسیت و برانگیختگی را تجربه کند. برانگیختگی و علاقه ممکن است کاهش یابد ، شدت یابد و دوباره کاهش یابد.

۳-ارگاسم

با تحریک درست و وضعیت روحی مناسب ، فرد ممکن است ارگاسم داشته باشد.

برای بیشتر زنان تحریک کلیتوری سریعترین و مؤثرترین راه رسیدن به ارگاسم است. از نظر برخی ، این تنها راه رسیدن به ارگاسم است. ممکن است بعضی از خانمها در مواقع بسیاری که مربوط به سن یا شکل بدنشان می شود نیاز به تحریک طولانی مدت شافت یا سر آلت تناسلی نیاز داشته باشند.

بیشتر مردان در هنگام ارگاسم دچار انزال می شوند ، اما بدون انزال می توان به ارگاسم مبتلا شد. برخی از خانمها نیز در طول ارگاسم دچار انزال می شوند ، اگرچه محتوای این مایع همچنان موضوع بحث علمی است.

زن و مرد هر دو در زمان ارگاسم دچار انقباضات شدید عضلانی می شوند.

مردها این انقباضات را در رکتوم ، آلت تناسلی و لگن تجربه می کنند ، در حالی که زنان آنها را در واژن ، رحم و راست روده تجربه می کنند. برخی از افراد در تمام بدن انقباضات را تجربه می کنند.

اگر این مقاله برایتان جالب بود موارد زیر را هم حتما دنبال کنید :

مشکلات آلت تناسلی مردانه !

روش تشخیص سلامت جنسی آقا

۴- قطعنامه

پس از ارگاسم ، ماهیچه ها شل می شوند و بدن به آرامی به حالت قبل از برانگیختگی خود باز می گردد.

این روند برای مردان و خانمها متفاوت است. اگرچه اکثر مردان بلافاصله پس از انزال قادر به ارگاسم نیستند ، اما بسیاری از خانمها می توانند این کار را انجام  دهند .

در مرحله وضوح ، اکثر آقایان و بسیاری از خانم ها دوره ای تمام شده را تجربه می کنند. در این مدت فرد به تحریک جنسی پاسخ نخواهد داد.

اثرات رابطه جنسی در مغز
یک زن و شوهر در حالی که در رختخوابشان رابطه جنسی خوبی دارند ، بدن تعدادی از هورمون ها از جمله نوراپی نفرین را در طی تحریک جنسی آزاد می کند.
برای اینکه احساس لذت جنسی برقرار شود ، مغز باید احساسات جنسی را به عنوان لذت بخش تعبیر کند.

اعصاب در نواحی جنسی بدن سیگنالهای خاصی را به مغز می فرستند و مغز از آن سیگنال ها برای ایجاد احساسات جنسی مختلف استفاده می کند.

انتقال دهنده های عصبی پیام رسان های شیمیایی هستند که به مغز کمک می کنند با سایر نواحی بدن ارتباط برقرار کند.

چندین انتقال دهنده عصبی در لذت جنسی نقش دارند:

سطح پرولاکتین : بلافاصله پس از ارگاسم افزایش می یابد. این هورمون ممکن است به کاهش پاسخ جنسی مرتبط باشد ، که ممکن است دوره نسوز را توضیح دهد.
دوپامین : هورمونی است که با انگیزه و پاداش در ارتباط است. این تحریک جنسی را افزایش می دهد ، و بدن آن را در مرحله میل ترشح می کند.
اکسی توسین : که به عنوان هورمون عشق یا پیوند نیز شناخته می شود ، احساس صمیمیت و نزدیکی را تقویت می کند. بدن پس از ارگاسم آن را آزاد می کند.
بدن در مرحله تحریک ، سروتونین ، که از احساسات بهزیستی و خوشبختی پشتیبانی می کند ، آزاد می کند.
نوراپی نفرین : رگهای خونی را منقبض و منقبض می کند ، و دستگاه تناسلی را حساس تر می کند. بدن این کار را هنگام تحریک جنسی رها می کند.

دلایلی که ممکن است رابطه جنسی خوب نباشد !

رابطه جنسی برای همه لذت بخش نیست. در حقیقت ، برخی از افراد در طول رابطه جنسی احساس درد می کنند. این در زنان بسیار بیشتر است.

حدود ۷۵٪ از خانمها گزارش کرده اند که در طول زمان زندگی در طول رابطه جنسی احساس درد می کنند.

در حدود ۱۰-۲۰٪ زنان در ایالات متحده درد منظم جنسی یا سوءهاضمه را تجربه می کنند.

vulvodynia ، یک بیماری مزمن است که باعث خارش می شود ، و همچنین باعث احساس درد در هنگام سکس و سوزش می شود .
عفونت های واژن مانند عفونت های مخمر آسیب های عضلانی یا اختلال عملکرد ، به خصوص آسیب دیدگی کف لگن بعد از زایمان تغییرات هورمونی ، که ممکن است باعث خشکی و درد واژن را در پی خواهد داشت .

عوامل که یک رابطه جنسی خوب را نقض می کنند

مردان نیز می توانند در طول رابطه جنسی احساس درد کنند. برخی از دلایل شایع عبارتند از:

ناهنجاری های ساختاری در آلت تناسلی ، مانند فیموز ، عفونت ،مشکلات پروستات مانند پروستاتیت افرادی که به عنوان غیر جنسی شناخته می شوند ممکن است تمایل به رابطه جنسی نداشته و از آن لذت ببرند. افرادی که به عنوان ابزار جنسی شناخته می شوند ، فقط می توانند در شرایط محدود ، مانند وقتی که عاشق شریک زندگی هستند ، لذت جنسی را تجربه کنند.

برخی دیگر از عواملی که می توانند در همه جنس ها و جهت گیری های جنسی تأثیر بگذارند شامل موارد زیر است:

روغن کاری کافی ، که می تواند باعث درد جنسی شود
سابقه تروما یا سوء استفاده ، که می تواند رابطه جنسی را تهدید یا دردناک کند
عدم تحریک
کسل شدن با رابطه جنسی یا شریک زندگی شخصی
فعل و انفعالات جنسی که مطابق با خواسته ها یا علاقه های جنسی خاص فرد نیست
عفونت های مقاربتی

در مورد درد جنسی یا نارضایتی به پزشک مراجعه کنید:

درد به مرور زمان ادامه می یابد یا بدتر می شود . استراتژی های مدیریتی ، مانند استفاده بیشتر از روغن کاری یا تغییر موقعیت هیچکدام کارایی ندارند.
درد با علائم دیگری مانند درد هنگام ادرار یا خونریزی غیر معمول واژینال همراه است . درد ناشی از آسیب ، زایمان یا یک روش پزشکی است .
برخی افراد ، به ویژه زنان ، گزارش می دهند که پزشکان درد جنسی را برطرف می کنند یا به آنها می گویند که همه اینها در ذهن آنها است. افرادی که مراقبت حساس و پاسخگو از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دریافت نمی کنند ، باید ارائه دهندگان را تغییر دهند یا به دنبال نظر دوم باشند.

رابطه جنسی لازم نیست صدمه ببیند ، و تقریبا همیشه راه حل وجود دارد. یک ارائه دهنده آگاه و دلسوز باید در تشخیص و معالجه مسئله متعهد باشد.

 

همچنین از محصولات سایت روشا طب بازدید کنید :

پر فروش ترین دستگاه وکیوم مردانه برای بزرگ کنندگی آلت تناسلی آقایان !

وکیوم سینه بانوان برای بزرگ کردن سینه ها و رفع شلی آن !

دستگاه وکیوم شارژی مردانه

چرا رابطه جنسی لذت بخش است ؟ was last modified: آگوست 2nd, 2019 by roshatebadmin
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان