ویژگی های کاندوم خوب را بشناسید بازدید ۵۴۷

در جهان امروز تقریبا همه ضرورت استفاده از کاندوم را درک کرده اند. اما چالش پیش رو برای کسانی که از کاندوم استفاده می کنند پیدا کردن کاندوم خوب و مناسب جهت هرچه بهتر کردن تجربه جنسی است؛ اما در بازار آشفته ی این روز های داروخانه ها پیدا کردن کاندوم خوب کمی سخت شده ست. برخی برند هایی که در داروخانه ها وجود دارند توسط موسسات معتبر بررسی نشده اند. از سویی دگر با ممنوع شدن واردات کاندوم برند های متفرقه جای برند های اصلی را گرفته اند.

جنس یک کاندوم خوب از چیست؟

جنس کاندوم ها از پلاستیک است و رایج ترین آن لاتکس است. اگر لاتکس برای شما حساسیت ایجاد می کند می توانید از کاندوم هایی با جنس هایی دیگر مثل پلی اورتان استفاده کنید. برخی کاندوم ها هستند که از جنس پوست حیواناتی مانند بره هستند. البته این نوع کاندوم ها اگرچه برای جلوگیری از بارداری کاندوم خوب تلقی می شوند اما جلوی بیماری های مقاربتی مثل ایدز را نمی گیرند.

کاندوم خوب

اندازه ی یک کاندوم خوب

خرید سایز مناسب کاندوم بسیار مهم است. بیشتر کاندوم هایی که در بازار وجود دارند تک سایز هستند. یعنی طوری طراحی شده اند که انعطاف پذیر هستند و بیشتر افراد با آن راحت هستند. اگر اندازه ی کاندوم بیش از حد تنگ باشد آسیب رسان خواهد بود.  همچنین اگر کاندوم بیش از حد بزرگ باشد ممکن است جدا شود. بنابراین این نکته برای پیدا کردن کاندوم خوب بسیار مهم است.

حتما قبل از خریدن بسته های کاندوم آن ها را خوب بخوانید. تاریخ تولید و انقضای آن را بررسی کنیید و مطمئن شوید بسته ی آن زدگی ندارد و سوراخ نیست. هرگونه ضربه یا آسیب به کاندوم می تواند عملکرد آن را مختل کند و موجب مشکلاتی چون بارداری های ناخواسته و یا انتقال بیماری های مقاربتی شود.

کاندوم ها در چه مدل هایی عرضه می شوند؟

پس از توجه به سایز مناسب، برای خرید کاندوم خوب باید نوع کاندوم مورد نظر را انتخاب کرد.کاندوم ها در انواع و شکل های مختلفی عرضه می شوند که گاهی برای انتخاب آن ممکن است گیج شویم.  اما چه نوع کاندومی مناسب شماست و چه مواقعی کاربرد دارد؟

کاندوم تاخیری

این نوع کاندوم ها از کاندوم های پرطرفدار در کشور ما هستند. همان طور که از نامشان پیداست برای ایجاد تاخیر در انزال کاربرد دارند. درون این کاندوم ها موادی وجود دارد که حدودا بعد از ۱۰ دقیقه که بر روی آلت قرار گرفتند ایجاد بی حسی می کنند. کاندوم خوب تاخیری می تواند این بی حسی را تا نیم ساعت نیز حفظ کند. پس از در آوردن این کاندوم ها حدودا ۱۵ دقیقه ی بعد بی حسی از بین می رود. توجه کنید که این کاندوم ها برای افرادی که دارای زود انزالی هستند و اختلالات جنسی دارند طراحی نشده است.

کاندوم خوب

کاندوم‌های ساده و کلاسیک

کاندوم های ساده یا کلاسیک همانطور که نامشان نیز گویاست فقط جهت ایمنی و جلوگیری از بارداری ناخواسته کاربرد دارند و ویژگی خاصی را ارائه نمی دهند. این کاندوم ها شفاف و نازک هستند و ممکن است دارای مقدار کمی ماده ی لوبریکانت باشند که رابطه ی جنسی را لذت بخش تر می کند. ای ویژگی ها این کاندوم را یک کاندوم خوب برای استفاده ی عمومی تبدیل می کند.

کاندوم‌های طرح دار

اگر به سراغ کاندوم های طرح دار رفته باشید احتمالا دیده اید که اکثرا در طرح های خاردار و شیاردار و یا ترکیب این دو موجود هستند. حال این که کدام کاندوم برای شما یک کاندوم خوب است بستگی به تجربه جنسی شما دارد و یک امر کاملا سلیقه ایست. بنابراین باید تجربه کنید تا کاندوم مناسب برای خود را پیدا کنید.

کاندوم های شیار دار یکی از انواع کاندوم های قدیمی و محبوب است که روی آن شیار هایی به فواصل یکسان وجود دارد که به تحریک جنسی هر دو طرف کمک بسیاری می کند. کاندوم های خاردار دارای برجستگی هایی روی سطح خود هستند که شکلی شبیه دکمه دارند و منظم کنار هم قرار گرفته اند لذا شاید اصطلاح خاردار چندان مناسب نباشد. معمولا کاندوم های خاردار شیار دار هم هستند.

کاندوم خوب

کاندوم های عطر دار

این کاندوم ها همان طور که نامشان نشان می دهد به جای بوی نه چندان مناسب لاتکس، از رایحه های مختلفی بهره می برند که این موضوع برای کسانی که خواهان رابطه ی جنسی دهانی هستند بسیار حائز اهمیت است و برای این دسته از افراد نوعی کاندوم خوب و مناسب محسوب

کاندوم های سرد کننده و گرم کننده

کاندوم های سرد کننده و گرم کننده گرما و سرمای نسبتا کمی روی آلت مردانه ایجاد می کنند که این امر صرف جهت ایجاد تنوع و هیجان بیشتر برای رابطه است و هر گونه ادعایی برای افزایش توان جنسی و افزایش حجم آلت کذب است. در بعضی مواقع باعث ایجاد التهاب و قرمزی آلت می شوند که تاثیری در حجم آلت ندارد.

این مسئله که کاندوم خوب چه کاندومی است، جدا از اصول کلی مثل تاریخ تولید و انقضا که در بالا ذکر شد؛ امری منحصر به فرد است. کاندوم ها در انواع و طرح های بسیار زیادی عرضه می شوند و ما در این مقاله مهم ترین های آن هارا بررسی کردیم. هر زوجی باید برای این که کاندوم خوب و مناسب خودشان را پیدا کنند به تجربه کردن کاندوم های مختلف بپردازند و بهترین تجربه ی جنسی با کاندوم مناسب خود را تجربه کنند. در انتها باز هم ذکر می کنیم که اصلی ترین فاکتوری که باید هنگام تهیه ی کاندوم به آن توجه کنید اندازه و سایز آن است.

ویژگی های کاندوم خوب را بشناسید was last modified: دسامبر 13th, 2018 by Webnita
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان