موارد استفاده از واکر تاشو ، مزایا و معایب بازدید ۴۰۰

موارد استفاده از واکر تاشو

واکر یک وسیله پیاده روی مطلوب برای بیماران ، افراد مسن ، کودکان و سایر افرادی که دچار اختلال در قدم برداشتن هستند ، افراد مورد نظر با کمک گرفتن از واکر قادر هستند نسبتا آرام و راحت تر راه بروند. واکر های تاشو را میتوانید جهت حمل نقل به راحتی جمع کرده و با ماشین آن را جا به جا کنید و یا پس از اتمام پیاده روی و رسیدن به مقصد واکر خود را جمع کرده و در کنجی قرار دهید ، نمونه ایی از مزایای این سری از دستگاه که تاشو می باشد استفاده و حمل نقل آسان آن است ، در ادامه به مزایای بیشتر واکر اشاره خواهیم کرد.

موارد استفاده از واکر تاشو

واکرهای تاشو برای چه افرادی و چگونه استفاده می شوند؟

در میان لوازم کمکی برای پیاده روی و قدم برداشتن واکر یک سر گردن نسبت به بقیه وسایل برتری دارد زیرا حس تعادل و اعتماد به نفس را به شخص میدهد ؛ واکر مدل های مختلفی از جمله چرخدار و بدون چرخ دارد و برخی از واکر ها دارای ترمز هم هستند یا دارای سبد و سایر اکسسوری ها هستند که بنا بر سلیقه و انتخاب فیزیوتراپ یک مدل را خریداری میکنید. واکر ها و اللخصوص واکر تاشو که در بین آن ها بسیار محبوب و پرطرفدار است باید به اندازه و میزان قد شما باشد  زیرا درواقع واکر نوعی هندل به شمار می آید از این رو دسته های واکر الزاما باید رو به روی لگن قرار بگیرد ، پس حتما قبل از استفاده از آن از حد ارتفاع واکر اطمینان حاصل کنید. الزاما واکر ها باید سبک و کمک حال شما باشد نه اینکه سنگین بوده و حمل آن برای شما سخت باشد و همچنین باید عرض آن به گونه ایی باشد که از درب های ورودی عبور کند.

واکر ها عموما به علت چهار پایه بودن نسبت به عصا ترجیح داده می شوند زیرا حفظ تعادل با عصا دشوار تر از واکر می باشد و از آن جایی که افراد نیازمند به واکر به نوعی تکیه گاه احتیاج دارند ؛ در صورتی که وقت روزانه شما معمولا خارج از خانه طی می شود بهترین گزینه برای تان واکر تاشو است زیرا همانطور که متذکر شدیم حمل نقل آن بسیار آسان بوده و از مزایای بیشتری نسبت به سایر واکر ها برخوردار است. واکر های بدون چرخ را بسیار مشاهده کرده اید در واقع معمول ترین نوع واکر این تیپ می باشد ، واکر های بدون چرخ گزینه ایی مطلوب برای استفاده داخل خانه و همچنین افراد سنگین وزن می باشد ، چرا که نسبت به نمونه چرخدار آن از تحمل و تعادل بالاتری برخوردار است.

موارد استفاده از واکر تاشو

اما واکر های چرخ دار همانطور که از نامشان پیدا است مسبب انتقالی راحت و سهولت در جلو وعقب رفتن می باشد و البته برعکس واکر های بدون چرخ گزینه مناسبی برای پیاده روی در خارج از خانه و البته مناسب افراد سنگین وزن هم نمی باشد زیرا چرخ های آن ابدا قدرت تحمل وزن های زیاد را نداشته و ممکن است سبب در رفتن و آسیب بیشتر به شخص شود ؛ از چهار پایه های واکر تنها دو چرخ عقبی آن قابلیت چرخش دارد و چرخ های جلویی ثابت است.

قبلا به طور اجمالی از واکر رولیتر توضیح دادیم ، این سبک از واکر دارای صندلی می باشد و برای کنترل هر چه بهتر دارای ترمز نیز هست و همچنین مجهز به سبد هایی برای حمل وسایل نیز می باشد. قیمت واکر ها همانطور که مشخص است به ترتیب از تیپ بدون چرخ که ارزان ترین آن ها است شروع خواهد شد تا گران ترین آن که شامل رولیتر می شود ، البته باید توجه داشت که شما به کدام نیاز دارید و صرفا نمی توان گفت گزینه گران تر مورد مطلوب همه است و باید توجه داشت که بنا بر چه نیازی به سمت این عصا می روید ، البته که غالبا خرید این واکر ها به تجویز پزشک فیزیوتراپ خواهد بود و به تشخیص پزشک بهترین گزینه برای شما انتخاب می شود ؛ در بین همه اینها بسیار توجه داشته باشید که واکر خریداری شده قابلیت تاشو را داشته باشد زیرا عموما واکر ها فضای زیادی را اشغال می کنند و به هیچ وجه حضور یکی از آن ها در کنار ماشین یا در خانه نمای زیبایی ندارد و تاشو بودن سبب سبک تر شدن و سهولت در حمل آن توسط دیگران می شود و از هر لحاظ به صرفه می باشد.

موارد استفاده از واکر تاشو

پی نوشت

به طور کل و مفصل با موارد استفاده از واکر تاشو و نظایر دیگر واکر ها آشنا شدید و دانستید که هریک چه کاربردی دارند و برای چه محیطی مناسب هستند و البته در این واکر تاشو را در انتخابتان نکته کلیدی انتخاب شما قرار دادیم.

در خرید واکر حتما توجه کنید که دسته های واکر باید موازی با کمر شما باشد تا به سهولت و آسانی بتوانید متعادل قدم بردارید زیرا هر قدمی که به مفصل مورد نظر شما فشار بیش از حد وارد کند خارج از هدف کاربردی واکر است پس در انتخاب سایز نهایت دقت را مورد توجه قرار دهید.

موارد استفاده از واکر تاشو

در وهله بعد واکر شما باید سبک بوده و حملش برای شما آسان باشد چون در واقع واکر عامل قدم برداشتن شما است و باید وزن مطلوبی داشته باشد این موارد بیشتر درباره واکر های بدون چرخ ذکر می شود که برای هر قدم نیاز به بلند کردن آن دارید.از دیگر موارد استفاده از واکر تاشو که بار ها بر آن تاکید کردیم سهولت حمل نقل و پرستیژ بالای آن نسبت به سایر واکر ها می باشد زیرا واکر عموما جای زیادی میگیرد و نمای مناسبی ندارد و چه بهتر واکری باشد که قابلیت جمع شدن و قرار گرفتن در کمد را داشته باشد.

بنا بر گذاره اخیر واکر ها معمولا جای زیادی را اشغال می کنند و عرض بعضی از آن های برلی ورود به درب خانه اصلا مناسب نیست و زمان خرید واکر باید دقت کنید که واکر شما متناسب با متراژ وردی درتان باشد و حتما این مورد را ملاک قرار دهید ، البته مورد آخر در مورد واکر های تاشو صدق نمی کند زیرا به راحتی قابل جمع شدن و حمل نقل می باشند.

 

 

موارد استفاده از واکر تاشو ، مزایا و معایب was last modified: ژانویه 14th, 2019 by Webnita
اشتراک گذاری با شما !

یک پاسخ به “موارد استفاده از واکر تاشو ، مزایا و معایب”

  1. […] بیشتر بدانید درباره : موارد استفاده از واکر تاشو ، مزایا و معایب آنها  […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان