مزایا و معایب شیر دوش برقی بانوان بازدید ۴۹۴

معایب شیر دوش برقی بانوان

در وهله اول تصور افراد از دستگاه شیر دوش برقی بسیار وحشتناک است ، به خصوص مادرانی که فرزند اولشان نوزاد است. به ناچار مادرانی که شاغل هستند یا ساعاتی نمی توانند در خانه بمانند و از طرفی اعتقادی به شیر خشک ندارند از دستگاه شیر دوش برقی استفاده می کنند ، همچنین برخی از نوزاد ها در روز های اولیه تولد خود قادر به شیر خوردن از سینه مادر نیستند و مادر برای عدم اتلاف انرژی فرزند خود ملزم به استفاده از این دستگاه می شود یا گاهی نوزادان توانایی مکیدن سینه مادر را ندارند و مادر مجبور به استفاده از این دستگاه می شود ، اما چرا با وجود شیر خشک مادران تاکید بیشتری بر دستگاه شیر دوش نسبت به آن دارند ؟ پاسخ ساده و مبرهن است زیرا مصرف شیر خشک توسط نوزادان ضریب هوشی آن ها را چند واحد نسبت به کسانی که شیر مادر خورده اند وایین می آورد و البته نوزاد هایی که از شیر مادر بهره میبرند آرامش بیشتری در خوابشان نسبت به نوزادان مصرف کننده شیر خشک دارند ؛ ولی سوال اینجاست که این چنین دستگاه مکشی که در وهله اول حس وحشتناکی به مادر القا می کند بی ضرر است ؟

در ادامه به شرح و تبیین تفصیلی از مزایا تا معایب شیر دوش برقی بانوان می پردازیم ؛ با ما همراه باشید.

معایب شیر دوش برقی

شیر دوش چگونه کار میکند؟

زمانی که در حال استفاده از دستگاه شیر دوش هستید ابدا حسی مشابه مکیدن فرزندتان ندارید اما نترسید حسِ وحشتناکی نیست زیرا در شیر دوش های برقی بسیار تلاش شده تا روند مکش همانند مکیدن نوزاد باشد. غالبا آن ها طی دو وهله منظم کار می کنند به گونه ایی که در آغاز دستگاه شیر دوش تمام حوزه و اطراف نوک سینه را می پوشاند و در وهله بعد دستگاه را روشن کرده و شروع به مکش خواهد کرد.

از لحاظ صرف هزینه طبیعتا شیر دوش برقی گران تر از مدل دستی آن است و افرادی که خواهان صرف هزینه کمتری هستند و وقت بیشتری دارند شیر دوش دستی گزینه مناسبی برای آن ها است زیرا روند شیر دوشی مدل دستی کند و آرام است.
در کنار معایب شیر دوش برقی برخی از مزایای شیر دوش برقی بانوان را نام خواهیم برد که عبارتند از : کاهش سوزش سینه ، افزایش جریان حرکت شیر ، نگهداری  سی روزه شیر در فریزر ، مصرف همیشگی از شیر مادر و بالا بودن سرعت مکش این دستگاه نمونه ایی از مزایای این دستگاه بود. پیش از شروع استفاده از دستگاه حتما دست و سینه های خود را شسته و به طور کامل تمیز کنید.

معایب شیر دوش برقی

معایب شیر دوش برقی

نمونه ایی از عیب اکثر این دستگاه ها می تواند سر صدای بالای آن باشد ، به گونه ایی که هنگام استفاده از آن صدای نامطلوبش برای مادر گوش خراش است. اما در مقابل نمونه دستی آن بی صدا است که بسیار کند نیز می باشد.
مورد بعد سنگینی این دستگاه است که هنگام استفاده از آن می تواند آزاردهنده باشد و مادر تحمل سنگینی آن را نداشته باشد و توصیه می شود که نوزادان را قبل از یک ماهگی به شیشه عادت دهید چون ممکن است بعد از گذشت این مدت از گرفتن شیشه اجتناب کنند. به طور کلی رعایت روند طبیعی گزینه مطلوب تری نسبت به استفاده از دستگاه مصنوعی است ، سعی کنید تا هز زمانی که کودک شما در دسترس است و مانعی از قبیل مریضی و … نیست از سینه خود برای شیر دادن به نوزاد استفاده کنید زیرا هم بهداشتی تر بوده و هم از طبیعت بهره جسته اید.

مزایا و معایب شیر دوش برقی و دستی

شیر دوش دستی

شباهت بیشتری به مکیدن نوزاد دارد و برای بسیاری از مادر ها قابل پسند است البته این افراد با استفاده از این دستگاه می توانند روند مکش را به طور کامل مدیریت کنند ، همچنین از همه مهم تر شیر دوش های دستی سبک تر ، کم هزینه تر ، بی صدا و کند تر نسبت به نمونه برقی این دستگاه هستند ، البته مادران می توانند به دلیل احاطه کامل به دستگاه و بی صدا بودن آن همزمان یک طرف به نوزاد شیر دهند و با طرف دیگر با دستگاه مکش شیر را ذخیره کنند. از معایب شیر دوش دستی می توان به عدم جمع آوری کامل شیر و خسته کنندگی دست و آهستگی آن اشاره کرد.

معایب شیر دوش برقی

شیر دوش برقی

شعار مصرف کنندگان این مدل از دستگاه سهولت کار با آن است ، اللخصوص برای مادر هایی که به طور مستمر از این وسیله استفاده می کنند  ، دست ها ابدا به هنگام بهره برداری شیر خسته نخواهند شد و از آن مهم تر می توانید همزمان از دو طرف سینه خود شیر را ذخیره کنید.

نمونه های کمی از مدل های برقی بی صدا می باشند اما همانطور که قبلا ذکر کردیم صدای دستگاه شیر دوش برقی ترس آفرین و آزار دهنده است. انتخاب این دو مدل کاملا بستگی به نوع سلیقه و نیاز شما دارد برای مثال اگر فرزندان دوقلو دارید حتما باید از دستگاه برقی برای ذخیره بیشتر در کوتاه ترین مدت استفادن کنید زیرا دستگاه دستی کفاف این کار را نخواهد داد.

معایب شیر دوش برقی

پی نوشت

زمان استفاده کردن از دستگاه شیر دوش برای اولین دفعه به طور کامل و مفصل دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. دست های خود را بعد از شستشوی تمام و کمال ، خشک کنید.  از مالیدن هر گونه کرم یا پماد و روغن بر روی نوک سینه در زمان استفاده از دستگاه شیر دوش اعم از برقی و دستی به طور جدی اجتناب کنید و در صورت مالیدن کرم یا پماد و روغن آن را به طور کامل پاک و خشک کنید. شیر دوشتان را دقیقا بر روی نوک سینه قرار دهید و آن را درست جایگذاری کنید.

مطمئن شوید ، لوازم شیر دوش را دقیقا مرتب به هم وصل کرده اید و پس از جا زدن یک دور آن را چک کنید و پس از اتمام مصرف آن را کاملا تمیز کنید. معمولا عمل دوشیدن و مکش را تا ۷ الی ۱۴ دقیقه انجام می دهند ولی چنانچه قبل از این برحه زمانی احساس درد یا ناراحتی داشتید حتما مکش را متوقف کنید.
هر چند تلمبه زدن و مکش و شیر دوشیدن به وسیله دستگاه برقی و دستی ابدا جای مکیدن نوزاد را نمیگیرد و عوارض و معایب آزار دهنده بسیاری دارد ، اما گاها مادران مجبورند تا از این قبیل دستگاه های برای مصرف همیشگی شیر خودشان برای نوزاد استفاده کنند.

 

 

مزایا و معایب شیر دوش برقی بانوان was last modified: ژانویه 2nd, 2019 by Webnita
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان