شایع ترین بیماری های مقاربتی مردان بازدید ۴۳۲

بسیاری از مردان  تصور می کنند که دارای بیماری های مقاربتی و جنسی هستند اما این بیماری ها همان طور که گفته شد دارای علایم و نشانه هایی است که اکثر ان ها را میدانند ولی تاین علایم را اشتباه میگیرند و در برخی این علائم وجود ندارد. این علایم در مردانی که از نظر جنسی فعال اند بیشتر نمود پیدا می کند .

هپاتیت ب

بیماری مقاربتی مردان

برخی از افراد علائم مربوط به هپاتیت بی را با سرما خوردگی یا آنفولانزا ها اشتباه می گیرند اما این اشتباه ممکن است سلامتی فرد را کمی مختل کند ، در واقع این نوع ویروس از طریق خون و هر نوع از مایعات بدن قابل انتقال می باشد و چنانچه به آن بی توجهی شود یا در صورت به موقع متوجه نشدن علائم بیماری ، هپاتیت از مرحله اولیه گذشته باشد می تواند برای فرد مبتلا شده بسیار خطر آفرین شود.

هپاتیت نوعی از هپاتیت است که توسط ویروس هپاتیت ایجاد می شود. هپاتیت برخی از افرادعلایم  مبتلا به هپاتیت را با سرماخوردگی و انفولانزا را اشتباه میگیرند این نوع ویروس از طریق خون و مایعات درون  بدن قابل انتقال است وگر درمان نشود خطرات جدی در کبد ایجاد میکند .

علائم رایج وجود بیماری هپاتیت ب عبارتند از

از دست دادن اشتها ، احساس ارامش ، از دست دادن اشتها ،تب پایین درد مفاصل ، حالت تهوع ، زردی رنگ و ادار تیره

تبخال

بیماری مقاربتی مردان

این نوع ویروس از راه عفونت توسط ویروس سیمپلکس تاثیر خود را بر بدن می گذارد این ویروس در نواحی از اندام تناسلی به وجود میاید که در تماس مستقیم دهان با اندام تناسلی  در رابطه جنسی یا بوسه الوده وارد دهان شده و باعث بیماری میشود . این نوع ویروس را در هردو محل نیز میتوان یافت .

علائم تبخال دشوار است بسیاری ان را با جوش اشتباه میگیرند در حالی که علائم ان بعد از عفونت بین دو روز یا دو هفته است و شیوع اولیه ان می توتند شدید باشد .

علائم رایج تبخال در مردان عبارتند از :

 •  سوزش، خارش، یا سوزش پوست در ناحیه ای که بولدر ظاهر می شود
 • پلک ها در آلت تناسلی یا بیضه ها، یا در داخل و اطراف حنجره، باسن یا ران
 • پلک ها بر روی لب ها، زبان، لثه ها، و سایر قسمت های بدن
 • عضلات درد در پشت، باسن، ران، یا زانو
 • تورم و گاهی اوقات لخته گان لنفاوی در کشاله ران
 • از دست دادن اشتها
 • تب
 • احساس ناخوشی

ویروس پاپیلومای انسانی

بیماری مقاربتی مردان

یک اصطلاح است برای شناسایی گروهی از ویروس ها که شامل ۱۵۰موع و گونه است که به سویه معروفند واین در حالی است که بیشتر  این سویه ها کاملا بی ضرر هستند ، ۴۰مورد از این نوع ویروس بالقوه مضر هستند

از نضر دسته بندی این ویروس ها به دو گروه کم خطر و پر خطر تقسیم میشوند

از نوع پر خطر این ویروس ها که شایع ترین بیماری های منتقله از نظر جنسی هستند و در اکثر مرد ها وزنان نیز رایج است ازویروس های یک سویه است و به گزارش به دست امده در ایالات متحده دود ۷۹میلیون امریکایی مبتلا به این بیماری ها هستند

بیماری هایی که در در سویه کم خطر ایجاد میشوند مانند زگیل تناسلی که دربرخی افراد شایع است این در حالی است که سویه های پرخطر ممکن است منجر به سرطان های انسداد ،گلو و الت تناسلی شود .

واین بیماری از راه تماس با پوست الوده واز طریق رابطه جنسی مقعد،دهان، یا واژن قابل انتقال است .

جلوگیری

افراد معتقدند که تنها راه جلوگیری استفاده از کاندوم یا از طریق شستشو است برخلاف دیگر اکنون می توان با واکسن نیز جلوگیری را درمان کرد .

ای واکسن ها هم  برای مردان و هم برای زنان تجویز میشود که باعث نجات ان ها از خطرات احتمالی مانند سرطان در الت تناسلی مردان وسرطان دهانه رحم در زنان میشود  واز ۹۰درصد زگیل های ایجاد شده در اندام تناسلی جلوگیری میکند.

این واکسن در برابر پنج گونه دیگر ویروس نیز محافظندالبته باید در نظر داشت که این نوع واکسن ها برایزنان دارای سن ۱۱تا ۲۶ساله توصیح میشد اما از سال ۲۱۴ تا به حال برای مردان نیز قابل تجویزاست مردان دارای سن ۱۱تا ۲۶ساله .

سیفلیس

باکتری که می تواند از طریق رابطه جنسی معقد ،دهان یا واژن یابد.این بیماری در مردان رایج تر است از دوران باستان نیز وجود داشته ویکی از جدی ترین و خطر ناک ترین بیماری ها است ، وافزایش خطر ایذزو هر گونه بیماری در راستای ان را بالا میبرد

نشانه های رایج سیفلیس:

سلفیس دارای چهار مرحله است ؛اولیه ، ثانویه ، سوم و پنهان  که هریک علائم مخصوص به خود را دارند

سیفلیس اولیه در مردان شامل موارد زیر است :

یک ضایعه بسیار قوی و بی درد است که معمولا روی الت تناسلی ولب ها قرار دارد گره های لنفاوی متورم در ناحیه نزدیک به رحم این باکتری ها از این طروق وارد بدن میشوند

علائم سیفلیس ثانویه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خستگی
 • گلو درد
 • سردرد
 • تورم غدد لنفاوی

سیفلیس سومین ؛ در مرحله چهارم است که این مورد بسیار نادر است اگر بدون درمان باقی بماند موجب خطرات جدی در افرارد میشود از جمله  این خطرات عبارتند از ؛

 • خسارت به قلب
 • آسیب به سیستم عصبی، از جمله مغز
 • آسیب مشترک
 • آسیب به دیگر قسمت های بدن

سیفلیس می تواند علل جدی پزشکی و مرگ را در صورت دستیابی به این مرحله، حتی چند سال پس از عفونت، ایجاد کند.

بیماری مقاربتی مردان

الوده شونده گان به این نوع بیماری ها بدون این که این علائم را داشته باشند ویا این که در بدنشان نمود پیدا کرده باشد نیز میتوانند انهارا دارا باشند اما می توان با رابطه جنسی امن و مقاربت های جنسی درست مبتلا شدن به  این بیماری هارا به حداقل رساند و باید از هرگونه تماس با افراد مبتلا به این نوع بیماری ها جلوگیری کرد که بهترین این روش ها برای جلوگیری همان واکسن است ودر مراحل بعد کاندوم و…

شایع ترین بیماری های مقاربتی مردان was last modified: دسامبر 16th, 2018 by Webnita
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان