شایع ترین بیماری های مقاربتی زنان بازدید ۵۳۹

هنگامی که در حال برنامه ریزی برای یک شب رویایی هستید ، ممکن است اصلا به بیماری های مقاربتی فکر نکنید ، اما در ورای این موضوع بیماریی های متنوعی در انتظار شما هستند. اغلب بیماری های مقاربتی شاید برای شما قابل حس نباشند مقل ویروس ایدز زیرا در دراز مدت نمایان می شود.

علم پزشکی نوین چه پاسخی نسبت به بیماری های مقاربتی دارد؟ در پاسخ این سوال باید گفت که زمانی پزشکی جوابگوی این تیپ از بیماری ها است که بیماری در مراحل اول کار خود باشد ولی برخی از بیماری های مقاربتی از قبیل کلامیدیا ، گونوره ، ایدز ، هرپس و سایر بیماری ها علائم اولیه برای تشخیص به موقع ندارند و این مسئله کار را برای پزشکان دشوار کرده است. راه مطلوبی که مورد تایید پزشکان نیز می باشد دادن آزمایش های زمان بندی شده برای تشخیص به موقع بیماری است ، اما به طور کلی بیماری های مقاربتی لاعلاج نبوده و قابل درمان هستند ، در ادامه به چند بیماری مقاربتی که بسیار شایع هستند اشاره می کنیم:

کلامیدیا

در ایالت متحده گزارش شده که این بیماری اغلب توسط واژن یا مقعد و گاهی از طریق رابطه دهانی منتشر می شود.

اگر بخواهیم درباره نشانه های آن صحبت کنیم ، می توانیم به تخلیه مایه غیر طبیعی از ناحیه واژن ، درد و سوزش هنگام لمس و دخول به آن اشاره کنیم. بیماری کلامیدیا نوعی از باکتری است که توسط آنتی بیوتیک درمان خواهد شد اما نکته ایی که باید به آن توجه کنید این است که حتی اگر شریک جنسی شما درمان شده باشد شما ملزم هستید پس از سه ماه مجددا آزمایش دهید تا از سلامتی و ناپدید شدن کامل بیماری مطمئن شوید.

سیفلیس

بیماری های مقاربتی

سیفلیس یکی از بیماری های مقاربتی است که روند درمان سختی دارد و بیمار را بسیار با مشکل مواجه می کند ؛ علائم این بیماری به چهار مرحله تقسیم می شوند و اولین مرحله آن درد است که پزشکان آن را به آسیبی بی ضرر تشبیه کرده اند ، در دومین مرحله بیماری شروع به آسیب زدن می کند از زخم های واژنی تا درد های طاقت فرسا ، اما در مرحله سوم بدن به شدت از خود مقاومت نشان میدهد و دو حالت دارد یا به طور کامل بیماری را ناپدید می کند یا بدن شکست می خورد و سیفلیس برای سال ها در بدن شما باقی خواهد ماند ، تنها کمتر از ۱۵ درصد از افراد وارد مرحله چهارم می شوند از علائم چهارمین مرحله میتوان به آسیب به عصب ، اندام تناسلی و همچنین مشکلاتی در مغز به وجود می آورد. روند درمان در مرحله ابتدائی بسیار ساده است و می توان با یک آنتی بیوتیک مشکل را حل کرد.

پاپیلوما (hpv)

به طور معمول هر فرد که فعالیت جنسی دارد با این بیماری دست پنجه نرم می کند زیرا این شایع ترین بیماری است که از جنس مخالف هنگام رابطه جنسی انتقال پیدا می کند. شیوع hpv به وسیله ارتباط با واژن ، مقعد ، رابطه دهانی و حتی تماس پوستی انجام می شود ، جالب است که بدانید بیشتر از ۴۰ نوع پاپیلوما یا hpv وجود دارد که می تواند هنگام رابطه جنسی انتقال پیدا کند. این بیماری مقاربتی در مراحل اولیه هیچ نشانه و علائمی از خود نشان نمی دهد و بدن به تنهایی آن را ناپدید می کند ، اما اگر بد شانس باشید hpv می تواند تبدیل به زگیل تناسلی یا سرطان دهانه رحم شود ، البته احتمال فعلیت دو مورد اخیر بسیار پایین است.

 

سوزاک یا گونوره

بیماری های مقاربتی

گونوره یکی دیگر از بیماری های مقاربتی است که زنان بیشتر به آن مبتلا می شوند. اغلب افراد آن را با کلامیدیا اشتباه می گیرند زیرا علائم مشابهی دارند که عبارتند از : ترشح غیر عادی مایع از ناحیه واژن ، درد و سوزش هنگام لمس و رابطه جنسی ؛ اما تفاوت شگرفی که آن را از کلامدیا جدا کرده درمان بسیار ساده آن است که تنها با یک آنتی بیوتیک تمام علائمش ناپدید می شود.

تبخال

تبخال تناسلی عامل درد در ناحیه واژن است و معمولا برای فرد بسیار غیر قابل تحمل است زیرا تحمل درد های ناشی از تبخال تناسلی دشوار می باشد. درمان ویروس ها در بیماری مقاربتی فوق العاده دشوار و گاهی لاعلاج است و فقط با استفاده از دارو صرفا  قابل مدیریت می باشد.

اغلب بیماری های مقاربتی به وسیله آنتی بیوتیک ها درمان می شوند حتی اگر بسیار شیوع پیدا کنند و شروع روند همگام با شیوع بیماری در مراحل اولیه نباشد ، اما متاسفانه این موضوع درباره ویروس ها صدق نمی کند ، در واقع اغلب ویروس ها صرفا قابلیت مدیریت و توقف رشد دارند و ناپدید کردن علائم آسیب زننده آن دشوار است و گاهی در صورت جدی نگرفتن آن می تواند شما را از پا در آورد ، در ادامه به ویروسی اشاره خواهیم کرد که به تنهایی قادر است فرد مبتلا شده را منجر به مرگ کند.

ایدز (hiv)

بیماری های مقاربتی

ویروس ایدز از طریق خون ، اسپرم ، مایعات واژن و حتی شیر مادر انتقال پیدا می کند ؛ شایع ترین روش انتقال این بیماری دخول و مصرف سوزنی است که افراد به اشتراک می گذارند. اگر برای خود ارزش قائلید بهتر است به هیچ وجه از سوزن های آلوده و استعمال شده استفاده نکنید همچنین در رابطه جنسی کاندوم را فراموش نکنید.

علائم و نشانه های ایدز فوق العاده مبهم است به صورتی که فرد مبتلا شده گاهی دچار تب ، درد عضلانی ، خستگی و اسهال بی دلیل می شود. اگر چنین علائمی داشتید حتما برای تست بزاق و خونتان سری به نزدیک ترین آزمایشگاه بزنید.

متاسفانه ویروس ایدز می تواند سال ها در بدن بدون هیچ علائمی باقی بماند و با نابود کردن سیستم ایمنی بدن ، به وسیله یک سرما خوردگی فرد را منجر به مرگ کند.

همانطور که گفتیم اغلب ویروس ها هیچ درمانی نداشته و درمان آن فقط برای مدیریت رشد آن است و همانطور که می دانید ایدز هم از همان دسته از ویروس ها است که روند درمان این بیماری فقط برای عمر بیشتر فرد مبتلا شده می باشد. در نتیجه برای حفظ سلامتی خود و شریک جنسیتان صلاح است امور بهداشتی و مراقبتی مانند استفاده از کاندوم را جهت مبتلا نشدن به بیماری های مقاربتی انجام دهید.

شایع ترین بیماری های مقاربتی زنان was last modified: دسامبر 16th, 2018 by Webnita
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان