روابط زناشویی در دوران عقد بازدید ۳۷۶

عقد یکی از سنت هایی است که در ایران قبل از جنش ازدواج یا به اصطلاح ازدواج رسمی صورت می گیرد . معمولاً کسانی که در ایران ازدواج می کنند در دوران نامزدی، دورانی که زندگی می بایست در خارج از زیر یک سقف رفتن زوج انجام گیرد می بایست دختر و پسر در آن به صورت شرعی و قانونی عقد کرده و به هم محرم می شوند.

در این مدت رابطه دختر و پسر عقد کرده بیشتر از قبل و محدودتر از یک زن و شوهر واقعی می شود به طوری که می توانند به هم دست بزنند اما به هیچ وجه نمی توانند با هم زیر یک سقف تنها باشند یا با یکدیگر رابطه جنسی برقرار کنند . شایان ذکر است که در این دوران به دلیل اینکه دختر و پسر با یکدیگر محرم هستند و عملا می توانند رابطه جنسی برقرار کنند مربوط به خانواده طرفین می شود که با توافق یکدیگر می توانند این اجازه را به دختر و پسر بدهند .

 

مشکل اصلی دوران عقد برای دختر و پسر

تنها مشکل این موضوع خانواده ها هستند که دختر و پسر می توانند با آوردن دلایلشان این موضوع را برطرف کنند . به طور مثال پسر با آوردن دلایلی همچون ناتوانی مالی در خرید خانه می تواند برای یک رابطه جنسی بدون حاملگی یا اصطلاحا بی خطر از خانواده دختر این اجازه را کسب کند که شرعا موردی ندارد .

دوران عقد را دوران شناخت و آشنایی بیشتر دختر و پسر با یکدیگر می نامند و این دوران طلایی باعث می شود که دختر و پسر بهتر همدیگر را بشناسند و با خلقیات و روحیات هم بیشتر آشنا شوند تا در زندگی مشترک به مشکلی برخورد نکنند . یکی از مهمترین دلایل ازدواج بی پروا مسله جنسی می باشد که در دوران عقد ضمن اینکه دختر و پسر محرم یکدیگر هستند مشکلی ندارد که در این باره هم صحبت هایی کنند . آنها در مورد آمیزش با یکدیگر گفتگو خواهند کرد که در نهایت می توانند در مورد بچه دار شدن و یا بهترین زمان ممکن برای آمیزش صحبت کنند .

زیرا یکی از ویژگی‌های مهم ازدواج غیر از ایجاد رابطه‌ای عاطفانه و عاشقانه ، فراهم آوردن روابط زناشویی در دوران عقد است که منجر به ایجاد آرامش در هر دوی آنها خواهد شد . رابطه‌ی جنسی، نزدیکترین برخورد زن و مرد است که باعث میشود آنها را بی‌درنگ در کنار هم قرار می‌دهد ، و این اوج لذت بشری و آرامش نهایی و نعمت خداوند است .

نیاز جنسی در دوران عقد درست ؟ غلط ؟

بگذارید همین ابتدا یک مسله ای را خیلی ساده و واضح بیان کنیم که دختر و پسر در دوران عقد کاملا بر یکدیگر مالکیت دارند و می توانند با هم رابطه جنسی برقرار کرده و یا با هم به مسافرت بروند . اما تنها مسله ای که وجود دارد جنبه ی اجتماعی و مخالفت خانواده ها می باشد . اگر خانواده دختر و یا خانواده پسر با این دسته از برنامه ها تا قبل از جشن عروسی مخالفت کنند می توان با صحبت کردن و شرح دلایل آنها را قانع کرد ولی اگر جواب کلی آن را بخواهید آنها عملا دیگر نمی توانند در زندگی خصوصی این دو دخالت کنند و تنها به دختر و پسر مربوط خواهد شد .

پس نباید فراموش کرد که دختر و پسر در این دوران، شرعا و قانونا به طور کامل به هم حلال هستند و رابطه ی آن‌ها با هم نه تنها نادرست نیست، بلکه کاملاً درست و بجا است چرا که اسلام نیز تاکید دارد وقتی دختر و پسر محرم شده هرگاه ذره ای احساس کنند که به برقراری رابطه جنسی نیاز دارند می بایست این امر بلافاصله و بدون معطلی صورت بگیرد .

از طرفی دیگر باید به زوجین آموزش داده شود که دوران عقد محدودیت هایی هم دارد و  بهتر این است که با ایجاد روابط زناشویی در دوران عقد دختر و پسر بچه دار نشوند تا زمانی که ازدواج انها کامل و آشکار صورت بگیرد . دوره عقد به دلیل اینکه هنوز پای خانواده ها و در جریان بودن آنها از دختر و پسر وجود دارد باعث می شود که به زوجین سخت بگذرد . به طور مثال اگر دختر و پسری به طور طبیعی خجالتی باشند و در دوره عقد مدت زمان زیادی طول بکشد با خلوت کردن یکدیگر ممکن است کنترل غریزه جنسی برایشان سخت شود .

خواسته ها و نیازهای جنسی یکی از مهم ترین مسائل و گاهی مشکل ساز ترین موضوعات پیش آمده در دوران عقد است . در دوران عقد، دختر و پسر از لحاظ قانونی و شرعی زن و شوهر هستند و می توانند نزدیک ترین رابطه ی زناشویی را با هم داشته باشند، ولی محدودیت هایی که جامعه و خانواده ها در این دوران قرار داده اند، باعث می‌شود که برقرای رابطه ی آزادانه جنسی در این زمان محیا نباشد.

دختر خانم ها ، به هیچ وجه فاصله نگیرید !

بسیاری از دختران در دوران عقد ، به غلط و اشتباه از ایجاد رابطه جنسی با همسرشان اجتناب کرده و از آنها دوری می کنند و حتی برای آن دلیلی می آورند که این کار فعلا نادرست است !

فاصله انداختن برای ایجاد یک رابطه جنسی کوتاه مدت و ساده هم به اندازه در خطر افتادن کل زندگی آنهاست و نباید فراموش کرد که ازدواج در اسلام و جامعه‌ی ما، تنها راه ارضا کردن غریزه ی جنسی است و مسلماً یک پسر و دختر هم یکی از دلایل ازدواجشان این موضوع است که هر چه زودتر برای به مشکل برنخوردن از راه ارضای جنسی همدیگر را به آرامش برسانند و اگر این نیاز های ابتدایی توسط دختر رفع نشود، ممکن است رفتار پسر با دختر سردتر شده و به سمت راههای دیگری همچون استفاده از سایت ها پورن کشیده شود . بنابراین پیشنهاد ما این است که با رد کردن نادرست بودن این موضوع تا حد میزان و نیاز یکدیگر رابطه جنسی را انجام بدهید .

بیشتر بخوانید : عوامل تاثیر گذار در تقویت قوای جنسی

همچنین بخوانید که : درمان دیر انزالی در طب سنتی چگونه است ؟!

شرع در مورد دوران عقد چه می گوید ؟

از نظر دینی و شرع ،ایجاد رابطه زناشویی و ارضای غریزه جنسی زوجین از این راه خود یک نوع خاصی از عبادت مطرح می شود و حتی در روایت ها آمده است که اگر کسی عمل جنسی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت‌های پیامبران (ص) عمل کرده است ولی از نگاه عرف و اجتماعی آن بهتر است که عمل جنسی تا قبل از جشن ازدواج به تاخیر افتاده تا ازدواج زوج به نتیجه برسد . تجربه نیز نشان داده است که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می‌کند.

نقش خانواده ها چیست ؟

ترس اصلی خانواده در ایجاد رابطه جنسی دختر و پسرشان این است که مبدا این امر منجر به حاملگی دختر شود که از قبل از جشن ازدواج جنبه و نمای خوبی ندارد .  خانواده ها موظف هستند شرایطی را به وجود آورند که زوج عقد کرده بتوانند با یکدیگر تنها باشند و بعضا در مواردی که اطمینان از ایجاد رابطه جنسی کنترل شده باشد بتوانند نیاز یکدیگر را رفع کنند .

اما جلوگیری از این مسله و سرکوب کردن دختر و پسر با مخالفت های خانواده ها ضمن سرد کردن آنها حتی می تواند باعث ایجاد جدایی شود که این موضوع ریشه دار شده و حتی ممکن است دختر از طرف شوهر و پسر از طرف همسرش مورد بازخواست و مشاجره قرار بگیرد . این سرکوب کردن ها عملا اشتباه و جایز نیست چرا که دختر و پسر کاملا به یکدیگر حلال هستند . بنابراین نقش خانواده باید به تشویق آنها برای انجام این کار باشد نه اینکه جلوگیری از آن و مخالفت با خلوت کردن دختر و پسر باشد .

یک پیشنهاد دیگر :

مقاله ای در رابطه با تقویت میل جنسی با طب سنتی ؛ از گذشته تا امروز بخوانید

 

روابط زناشویی در دوران عقد was last modified: ژانویه 15th, 2019 by roshatebadmin
اشتراک گذاری با شما !

4 پاسخ به “روابط زناشویی در دوران عقد”

  1. elahe گفت:

    خانواده همسرم خیلی سخت گیری کردن تو رابطه ما الان یه طوری شده که بعد از دو سال ازدواج حسرت اون روزا رو دلمون موند که دوران عقدمون چرا با محدودیت بود . اینا چیزا برای گذشته ها بود ولی الان اوضاع عوض شده تورخدا انقدر سخت گیری نکنید

  2. […] همچنین بیشتر بخوانید : روابط زناشویی در دوران عقد […]

  3. […] همچنین بیشتر بخوانید درباره : روابط زناشویی در دوران عقد […]

  4. […] همچنین بیشتر بخوانید : روابط زناشویی در دوران عقد […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان