تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات بازدید ۴۷۳

بعضی افراد به دلیل نوع کاری که دارند دچار گرفتگی عضلات پا می شوند ، و برای ان ها نوعی مشکل به حساب می اید.گرفتگی عضلات پا در اثر کمبودپتاسیم و کلسیم رخ می دهد .

ایا گرفتگی عضلات دارای علت خاصی است ؟

بهترین درمان برای از بین بردن گرفتگی پا مصرف روزانه یک پیمانه اب گوجه است که سرشار از پتاسیم است و خطر شدید گرفتگی این عضله را به حداقل می رساند. دردعضلانی گردن یک مشکل شایع است ، از عوامل شایعی که موجب اسیب و درد گردن می شوند عبارت اند از ؛ آسیب شلاقی گردن ، وارد کردن فشار زیاد به گردن و…این فشار زیاد در اثر حرکات تکراری موجب کشیدگی تاندون و رباط های گردن می شود.اسپاسم عضلات گردن ، هم موجب درد می شود و هم دامنه حرکتی گردن را محدود می کند بهترین راه برای رهایی از این مشکل ماساژ است تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات بسیار مفید و موثر است.

تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات

از دیگر تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات بهبود گردش خون در گردن است و این کار سردرد گردنی را تسکین می دهد.اناتومی گردن بسیار پیچیده است ، باید در نظر داشت که ماساژور تخصص کامل در این باره را داشته باشد.زیرا اگر بدون دانش دست به این کار بزند ممکن است به گردن اسیب های جدی وارد شود.اگر ماساژ عمقی بافت ها به درستی انجام نشود می تواند موجب اسیب دیدن گردن شود.درصورت وجود دردعضلانی گردن بهتر است این مسئله را با پزشک خود مطرح کنید. زیرا درحین ماساژ می تواند وضعیت خاصی حاکم شود و باعث اسیب و درد شدید شود.برای کاهش اصطحکاک پوست از لوسیون یا روغن استفاده می شود. از تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات در روش سوئدی جذب پوست شدن لوسیون است.

ماساژور با فشار های ملایم در یک جهت و فشار های عمقی در جهت مخالف به طور همزمان این روغن را به پوست می خوراند.این روش موجب افزایش جریان خون سازی و ازاد شدن اسید لاکتیک و اوریک اسید می شود. تاثیر دیگری که ماساژ بر اسپاسم عضلانی می گذارد این است که تاندون ها ورباط ها کشیده می شوند و باعت خون رسانی می شود. دردهای ناشی از گرفتگی عضله نیز بر طرف می گردد؛ هدف نهایی تاثیرات ماساژ بر اسپاسم عضلانی شل کردن عضلات است.

تاثیرات ماساژ بر اسپاسم عضلاتی و ماساژ بافت های عمقی:هدف این روش ازاد سازی گرفتگی ها و تنش های عضلانی است. حرکات دست فرد متخصص ، در این روش ارام تر است ولی فشار وارد شده در این ان بیشتر است. البته در این روش نوع حرکت دست و قرار گیری جهت ان و میزان فشار وارده متناسب با بافت های بدن تغییر می کنند. تاثیر ماساژ بر اسپاسم عضلانی در میوفاسیال یا جا اندازی بافت های نرم باعث ازاد شدن تنش های موجود در بافت های فاسیا می شود. فاسیا بافت هایی هستند که از عضلات پشتیبانی می کنند و تار های عضلانی را به گروه ها و لایه های مختلف تقسیم می نمایند.

از دیگر تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات نقاط ماشه ای یا همان تریگرپونیت ها هستند.نقاطی کوچک با گره هایی سفت که در عضلات ایجاد می شوند و باعث درد ارجایی می گردد.ماساژ باید به طوری باشد که گرفتگی عضله برطرف و گردش خون بهبود یابد ،در این روش شاید درمانگر چند بار به نقطه ماشه ای باز گردد.

تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات

فواید ماساژ برای گردن

ماساژ باعث کشیده شدن و نرم شدن عضلاتی می شود که دچار اسپاسم شده اند. درد گردن را کاهش می دهد و دامنه حرکتی را بهبود می بخشد. ازاد سازی اسپاسم موجب برداشتن فشار از روی عصب های گردن و شانه می شود. و باعث تعادل بین عضلات جلو و کناره های گردن می شود.

ماساژ در خانه

خود بیمار نیز می تواند گرفتگی عضلات خود را برطرف کند البته همیشه گرفتن ماساژ از فرد دیگر بهتر است.تکنیک هایی برای ماساژ دادن وجود دارد که بااستفاده از ان می توانید درد گردن را تسکین دهید البته به روش انفرادی…

تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات

تکنیک اول

نشستن و گردن را به سمت عقب خم کردن و بااستفاده از انگشتان و کف دست فشار را به سمت ستون فقرات وارد نمایید این کار باعث کاهش درد وشل شدن عضلات می شود.

تکنیک دوم

مفصل انگشت اشاره و میانی را زیر گوش راست خود قرار دهید. نفس عمیق بکشید در حالت بازدم باید سر خود را به سمت چب بچرخانید و سپس سرخود را به مرکز برگردانید این کارا تکرار کنید.عضلات اسپاسم در حین حرکت در زیر انگشتان ماساژ داده می شوند و باعث کاهش درد می شوند.

تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات

تکنیک سوم

دو سر یک روسری یا کمربند را در دستتان قرار دهید و تا ارتقاع شانه هایتان بالا بیاورید و به سمت عقب ببرید تا ارنج کاملا صاف شود این حالت ممکن است کمی درد ناک باشد برای کمتر شدن درد دست خود را باز تر نگه دارید در همین حال مکث کنید و نفس عمیق بکشید با این کار می توانید به وضوح تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات را مشاهده کنیدحرکات کششی انجام دهید این حرکات موجب انعطاف پذیری شما می شود و باعث می شود که تاندون های حرکتی شما دوباره منقبض نشود، داشتن استراحت کامل و در اصطلاح ریلکس کردن باعث کاهش استرس و درد بالای کمر و گردن و شانه می شود. در نتیجه ماساژ درمانی در درمان اسپاسم های عضلانی فوق العاده موثر واقع می شود البته منظور از ماساژ درمانی که سبب رفع گرفتگی عضلات می شود ، انجام توسط متخصص این حوزه می باشد زیرا برخی از گرفتگی از قبیل گردن که در بالا هم ذکر کردیم می تواند بسیار خطرناک باشد و در صورت به نتیجه نرسیدن روند درمان حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و در گرفتگی های شدید صرفا فقط به ماساژ درمانی اکتفا نکنید.

 

 

تاثیر ماساژ بر گرفتگی عضلات was last modified: دسامبر 25th, 2018 by Webnita
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان