بررسی مزایا و تفاوت بخور سرد و گرم بازدید ۱۴۵۵

تفاوت بخور سرد و گرم

در فصل زمستان با شیوع سرماخوردگی برخی افراد به فکر خرید دستگاه بخور می افتند. در فصل های گرم سال برای جلوگیری از انتشار ویروس و میکرو ارگانیسم ها که در هوای غبار الود پراکنده می شوند ، از دستگاه بخور استفاده شود تا خطر این ویروس های بیماری زا به حداقل برسد. بعضی مواقع فرد نیاز به مرطوب کردن راه هوایی خود دارد یا دچار چسبندگی راه هوایی شده در این حالت برای جلوگیری از این مشکل استفاده از دستگاه بخور کمک خوبی به حساب می اید.

تفاوت بخور سرد و گرم

دستگاه بخور به دو نوع سرد و گرم تقسیم می شود. دستگاه های بخور گرم در هوای سرد استفاده می شود اگر برای مرطوب کردن هوا از بخور استفاده می کنیم بهتر است نوع بخور گرم باشد. زیرا این نوع بخور باعث تسکین گرفتگی های بینی و عفونت های مجاری و تنفسی می شود و درد ناشی از سرفه های خشک را به حداقل می رساند. بخور گرم برای افرادی مفید است که دچار التهاب راه تنفسی شده اند. البته امکان افزودن مواد ضدعفونی کنند گیاهی نیز در بسیاری از ان ها وجود دارد. این دستگاه دارای معایبی هم هست برای مثال مصرف انرژی برق در ان بالاست ، احتمال سوختگی با بخار اب داغ و یا ابی که داخل مخزن است وجود دارد. برای کسانی که آسم ، الرژی و سینوزیت دارند استفاده از بخور سرد توصیه می شود. افرادی که بیماری هایی مثل التهاب حاد مجاری تنفسی دارند مثل خروسک می توانند از بخور سرد اسفاده کنند ، که این کار باعث کاهش بیماری و عدم تشدید آن می شود…
بخور سرد را بیشتر درفصل تابستان به کار می برند و دستگاه ان نیز کم صدا تر و برق مصرفی ان نیز کمتر از دستگاه بخور گرم است. و نیز به این دلیل که بخار ان سرد است خطر سوختگی نیز وجود ندارد.

مزایای دستگاه بخور سرد

ازمزایای بخور سرد می توان به حذف باکتری ها و ویروس های سرماخوردگی و تامین رطوبت محیط کاهش استرس ،احساس شادابی و نداشتن حساسیت به نوسانات برق را نام برد.

تفاوت بخور سرد و گرم

معایب دستگاه بخور سرد

برای مثال اب سرد محل مناسبی برای تکثیر قارچ ها است. از ان جایی که دستگاه بخور ، اب سرد را در هوا پراکنده می کند این مواد خطر ناک در هوا پخش می شوند و هوای اتاق را الوده می کنند بنابراین مخزن انها باید هروز با اب وصابون شسته و تمیز شود. در بخور سرد مواد معدنی موجود در اب در هوا منتشر می شوند ، بهتر است مخزن دستگاه بخور سرد با اب جوشیده سرد شده پر شود.

بخور سرد نوع ملایمی نیز دارد که در فصول سرد سال از ان استفاده می شود. رطوبت مطلوب برای خانه ۴۵ درصد است اگر این مقدار ٣٠ درصد باشد هوا خشک است ، باید توجه داشت که نباید میزان رطوبت منزل از ۵٠ درصد بیشتر شود.

برای رهایی از هوای خشک بهترین گزینه استفاده از دستگاه بخور است. با اغاز فصل پاییز و زمستان و شروع هوای سرد برخی افراد به دنبال این هستند که پوست خود را که در اثر سرما ، خشک شده است مرطوب کنند بسیاری از افراد درصدد ان بر امده اند که راهی برای مرطوب کردن پوست خود پیدا کنند از راه های مفید برای این کار دستگاه بخور است البته شایعاتی وجود دارد که می گویند بخور منافظ پوست را می بندد که این شایعات درست نیست و بخور در بستن منافظ پوست هیچ نقشی ندارد. بهتر است پس از استفاده از دستگاه بخور برای مرطوب کردن صورت از کرم مرطوب کننده نیز استفاده شود تا تاثیر ان چند برابر شود. این کار باعث می شود که شما احساس سر بلندی و خوبی را داشته باشید و پوست شما از هرجهت بهتر وشاداب تر به نظر اید.

برخی افراد به دلیل کاهش غدد چربی ساز انها و کاهش غدد تولید عرقی که می کنند منجرب میشود که پوستشان خاصیتی پیدا کند که پوسته پوسته شود برای چنین افرادی نیز بخور بسیار مفید است. بخاری که سرد باشد لایه شاخی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و ان را می شکند ولی اگر درجه ان بین ١۴ تا ٢٠ باشد می تواند لطافت خوب و خاصی به پوستتان ببخشد. برخی از خانوادها زمینه حساسیت و الرژی را دارند. و در فصل هایی خاص با سوزش و ابریزش از چشم و یا خارش ان و نیز کهیر روبه رو می شوند برای این خانواده ها استفاده از بخار اب بسیار مفید است.

تفاوت بخور سرد و گرم

استفاده های دستگاه بخور اب گرم

اگر به صورت درست از دستگاه بخور استفاده شود می توان از خشکی پوست و پوشش مخاط بینی و گلو جلوگیری کرد و این کار بیماری های همچون سرماخوردگی و
آسم و سر درد های سینوسی را به حداقل می رساند. توصیه می شود در اتاق کودکان و خرد سالان از دستگاه بخور اب گرم استفاده شود. البته نباید زیاد و به صورت دایمی از این دستگاه استفاده کرد.

تفاوت بخور سرد و گرم

تفاوت دستگاه های بخور گرم و سرد

بر طبق مطالب فوق دستگاه بخور به دونوع سرد و گرم تقسیم می شود. که دستگاه بخور گرم برای درد و گرفتگی های بینی و تنفسی مجاری و کاهش شدت سرفه های خشک مفید است. و امکان افزودن مواد ضد عفونی کنند نیز در ان ها وجود دارد.

و دستگاه بخور سرد از نوع گرم خود کم صدا تر و کم مصرف تر هستند به طور کلی نمونه سرد دستگاه های بخور پشرفته نمونه گرم خود هستند و به سه نوع رطوبت ساز پروانه ای ، رطوبت ساز اولتراسونیک و رطوبت ساز تبخیری تقسیم می شود.
تفاوت بخور سرد و گرم به طور کلی دستگاه های بخور سرد بسیار بهتر از نوع گرم خود هستند و استفاده از این دستگاه باعث کاهش بسیاری از بیماری ها می شود البته باید در نظر داشت که هوای سرد بهترین مکان برای تولید قارچ و تکثیر ان است ولی می توان این مشکل را نیز حل کرد فقط روزانه افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند ان را با اب و صابون بشویند وتمیز کنند دیگر خطر مبتلا به بیماری در اتاق سرد وجود ندارد چون در عمل باکتری یا قارچی وجود نداردکه باعث بیماری شود. برای بهبود و رهایی خود از بیماری از دستگاه بخور استفاده کنید.

 

 

بررسی مزایا و تفاوت بخور سرد و گرم was last modified: دسامبر 30th, 2018 by Webnita
اشتراک گذاری با شما !

3 پاسخ به “بررسی مزایا و تفاوت بخور سرد و گرم”

  1. […] بیشتر بدانید درباره : بررسی مزایا و تفاوت بخور سرد و گرم  […]

  2. […] بیشتر بدانید درباره : بررسی مزایا و تفاوت بخور سرد و گرم  […]

  3. FranSHicy گفت:

    Where To Purchase Macrobid Online C.O.D. Propecia Finasteride Cost Detrol cialis cheapest online prices Fluoxetine Visa No Doctor C.O.D. Express Delivery Does Amoxicillin Work For Pneumonia Zithromax Urethritis

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان