با هنجارهای جنسی آشنا شوید بازدید ۳۵۲

شاید تا به حال به این موضوع زیاد فکر کرده باشید که آیا شما از نظر جنسی “عادی هستید؟” ممکن است خودتان درباره خودتان کنجکاو باشید و در مورد اینکه چند بار با دیگران رابطه جنسی داشته یا چه نوع فعالیت جنسی معمولا در پیش می گیرید اصلا خجالت نکشید . کاملاً طبیعی است که از رفتارهای جنسی و چگونگی متناسب بودن آن تعجب کنید. شما بهترین کسی هستید که باید اطلاعات جنسی بدن خود و رفتارهایی که در واکنش با آن انجام می دهید را بدانید .

هنجارهای جنسی از کی و کجا ؟

ترجیحات فردی ما بسیار متفاوت است و در طول زندگی نوسان دارد. نگرش های اجتماعی نیز با گذشت زمان تغییر می کند. ما این روزها بیشتر در مورد بحث درباره رفتار جنسی باز هستیم ، اما از بسیاری جهات هنوز هم این موضوع بسیار خصوصی است. اگرچه برخی از داده های جالب وجود دارد که به ما می فهماند عاقلانه است که درگیر مفهوم طبیعی جنسی نباشید. یعنی به عبارتی همان بهتر که موضوعات جنسی خود را با کسی مطرح نمی کنید و یا حتی آن را پنهان می کنید .

در مورد دیگران بله اما در مورد خودتان عجیب است . شما باید از بدن و عادات جنسی خود باخبر باشید . حتی اگر چیز جدید یا وسوسه انگیزی که تحرکات جدیدی در شما پدید می اورد را باید به سرعت درک و تحلیل کنید . همچنین بد نیست گاها به عوارض رفتارها هم توجه داشته باشید .

میزان رابطه جنسی افراد در سنین مختلف

چند بار اغلب افراد رابطه جنسی دارند؟ این بستگی به چیزی دارد که شما رابطه جنسی را چه چیزی در نظر بگیرید. آمار بستگی به این دارد که آیا شما در مورد مقاربت واژینال ، رابطه جنسی دهانی یا استمناء متقابل آن را رابطه جنسی می دانید یا خیر . وضعیت زناشویی ، سن و سلامت نیز تغییر می کند. تنها موردی که بسیار مهم است رضایت شما و رضایت شریک زندگی شماست.

طبق اعلام مرکز تحقیقات ، افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله در حدود ۸۴ بار در سال رابطه جنسی برقرار می کنند. در دهه ۴۰ برای همین امار بیشتر افراد سالانه ۶۳ بار و در سن ۷۰ سالگی و بالاتر ، حدود ۱۰ بار است.

نظرسنجی ملی سلامت جنسی و رفتار (NSSHB) نشان داد که آمریکایی ها در سنین ۱۴ تا ۹۴ ساله دارای یک گزارش میزان رابطه جنسی کاملاً مناسب هستند. این هرگز مربوط به یک عمل جنسی نیست. در واقع ، پاسخ دهندگان نظرسنجی بیش از ۴۰ ترکیبی از اعمال جنسی گزارش دادند. مقاربت واژینال شایعترین فعالیت مشترک است ، اما رابطه جنسی دهانی و استمناء مشترک نیز  رابطه جنسی محبوبشان به شمار می رود .

طبق آمار NSSHB ، در حال حاضر ۲۵٪ از مقاربت واژینال در ایالات متحده توسط کاندوم محافظت می شود و ۳۳٪ در بین افراد مجرد در ایالات متحده است. همچنین مشخص شد که آمریکایی های آفریقایی تبار و آمریکایی های اسپانیایی نسبت به سفیدپوستان و سایر گروه ها میزان مصرف کاندوم بالاتری دارند. کمترین میزان مصرف کاندوم در بین افراد بالای ۴۰ سال است.

کاربران کاندوم نیز به همان اندازه تجربه ای دلپذیر در این نظرسنجی داشتند که افرادی که از کاندوم استفاده نمی کردند.

بیشتر بخوانید : متوسط سایز الت تناسلی مردانه

بیشتر بخوانید : انزال زنانه چیست ؟

بیشتر بخوانید : افزایش طول و کلفتی آلت تناسلی 

بیشتر بخوانید : روابط زناشویی در دوران عقد

سایر رابطه هایی که به ارگاسم ختم می شوند

براساس همان بررسی رفتارهای جنسی ، تقریباً ۸۵ درصد آقایان می گویند شریک زندگی آنها آخرین باری که رابطه جنسی داشته اند به ارگاسم رسیده اند. تنها ۶۴ درصد از خانم ها می گویند که در آخرین ملاقات با ارگاسم روبه رو بوده اند.

برای مردان ، مقاربت واژینال نوعی رابطه جنسی است که به احتمال زیاد منجر به ارگاسم می شود.

هنگامی که رابطه جنسی دهانی یا شکل دیگری از تحریک گنجانده شده باشد ، زنان بیشتر اوج لذت جنسی دارند. طبق گفته دانشکده پزشکی هاروارد ، زنان شیوه های مختلفی برای نشان دادن برانگیختگی جنسی دارند و هیچ واکنشی برای پاسخ جنسی زنان وجود ندارد.

به گزارش NSSHB ، تقریباً ۷ درصد از زنان و ۸ درصد از مردان خود را همجنسگرا ، لزبین یا دوجنسگرا معرفی می کنند. با این حال ، تعداد افرادی که می گویند رابطه جنسی با شخصی یا همجنس خود داشته اند از این تعداد بیشتر است.

از نظر تاریخی ، نگرش های حاکم بر اجتماعی ، شناسایی افراد همجنسگرا را برای افراد دشوار کرده است.زیرا انها تا حدودی خجالت می کشند که ماهیت اصلی خود را نشان بدهند اما با این حال ، در سالهای اخیر ، بیشتر افراد همجنسگرا ، لزبین یا دوجنس گرا احساس تمایل به “بیرون آمدن” و صحبت از گرایش همجنس خود را دارند.

 

رابطه جنسی در سنین پایین

کودکان به میزان خودشان رشد می کنند. ممکن است کودک شما خارج از محدوده طبیعی رشد باشد ، اما این ممکن است خوب باشد و هم بد .

از بدو تولد تا ۵ سالگی ، کودکان کنجکاو بدنهای خود را کشف می کنند. تا سن ۵ سالگی ، بیشتر کودکان در مورد قسمتها و عملکردهای بدن ، تفاوت های جنسیتی و محل تولد نوزادان سؤال می کنند.

از سن ۶ تا ۱۰ سالگی ، کودکان نسبت به بدن خود معتدل می شوند و نسبت به تمایلات جنسی بزرگسالان کنجکاو تر می شوند. ممکن است آنها در مورد رابطه جنسی با همسالان خود صحبت کنند و به نوعی خودارضایی درگیر شوند.

با شروع بلوغ در ۱۱ یا ۱۲ سال ، کودکان از خواسته های جنسی آگاه می شوند.

با وجود همه صحبت های برعکس ، بیشتر نوجوانان مکرر رابطه جنسی ندارند. نظرسنجی NSSHB از مردان ۱۷ ساله سؤال کرد که آیا در سال گذشته مقاربت واژینال داشته اند. چهل درصد گفتند که دارند ، اما تنها ۲۷ درصد اظهار داشتند که در سه ماه گذشته رابطه جنسی داشته اند.

 

انواع رابطه جنسی

طبق مطالعه ای که توسط AARP انجام شده است ، افراد بالای ۴۵ سال می گویند فعالیت های جنسی بخش مهمی از زندگی آنها است و تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی آنها دارد. از کلیه شرکت کنندگان در مطالعه ، ۳۶ درصد گزارش کردند که حداقل یک بار در هفته رابطه جنسی داشته باشند. آنها انواع مختلفی از علاقه های جنسی را گزارش دادند. آنها همچنین از تماس ، نوازش و بغل کردن لذت می برند. آنها سکس را دوست دارند و می گویند که از این کار راضی هستند .

در میان آمریکایی های مسن که دیگر روابط جنسی ندارند ، کاهش سلامت یک مقصر رایج است.

بسیاری از مردم تمایلی به گفتن صریح در مورد فعالیت های جنسی خود ندارند. به همین دلیل اعداد واقعی به سختی حاصل می شوند. کافی است که بگوییم تعداد منصفانه ای از ما نسبت به سایر رفتارهای جنسی ، از جمله:

  • شجاعت
  • خیال وابسته به عشق شهوانی یا نقش آفرینی
  • مستهجن
  • اسارت ، سلطه و تسلیم شدن
  • رابطه جنسی مقعد
  • این همه به ترجیحات شخصی رضایت بزرگسالان می رسد.

صحبت آخر

هنجارهای جنسی و معیار اندازه گیری

در چند دهه گذشته صحبت از موضوعات جنسی و مباحث پیرامون آن سخت بود چه برسد به مسائل جنسی خصوصی افراد اما در حال حاضر این روند در حال بهبود است زیرا ما نیاز داریم که نیازهای طبیعی خود را با دیگران مطرح کنیم و با مشکلات و عواقب آن آشنا شویم . صحبت کردن در مورد آن ، سؤال کردن و مشاوره حرفه ای ساده تر از همیشه آسان تر است. اگرچه شیوه بیان افراد تغییر پیدا کرده اما اکنون مردم با صراحت بیشتری درباره استمناء ، همجنسگرایی و دوجنس گرایی صحبت می کنند. با این وجود ، آنچه مردم در خلوت خانه های خود انجام می دهند و آنچه را که پذیرفته اند ممکن است دو چیز متفاوت باشد.

نگران اندازه گیری دیگران نباشید. تنها استاندارد اندازه گیری مورد نیاز خود شما هستید.

به فروشگاه روشاطب سر بزنید : در اینجا محصولات جنسی ما را می توانید مشاهده کنید :

پک عطر جنسی ۳ عددی برای افزایش جذب در رابطه ها 

 

 

با هنجارهای جنسی آشنا شوید was last modified: اکتبر 6th, 2019 by roshatebadmin
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان