انزال زنانه چیست؟ بازدید ۲۶۵

انزال خانمها هنگامی است که مجرای ادرار در هنگام رابطه جنسی مایعات را بیرون می زند. ممکن است هنگامی اتفاق بیفتد که یک زن برانگیخته جنسی شود ، اما لزوماً ارتباطی با داشتن ارگاسم وجود ندارد.

دانشمندان به طور کامل انزال زن را درک نمی کنند ، و تحقیقات زیادی در مورد نحوه عملکرد و هدف آن وجود ندارد. انزال خانمها کاملاً طبیعی است ، اگرچه محققان براساس تعداد افراد تجربه آن تقسیم می شوند. در این مقاله ، ما به تفکر فعلی در مورد مکانیسم ها ، هدف و فرکانس انزال خانم ها می پردازیم.

انواع انزال زنانه

انزال زنانه به بیرون راندن مایعات از مجرای ادرار در هنگام ارگاسم یا برانگیختگی جنسی اشاره دارد. مجرای ادراری مجاری است که ادرار را از مثانه به بیرون بدن منتقل می کند.

دو نوع مختلف انزال زن وجود دارد:

مایع پرشی :  این مایع معمولاً بی رنگ و بی بو است و در مقادیر زیادی بروز می کند.
مایع انزال :  این نوع بیشتر به منی نر شباهت دارد. به طور معمول ضخیم است و به نظر می رسد شیری است.

تجزیه و تحلیل نشان داده است که مایع حاوی اسید فسفاتاز پروستات (PSA) است. PSA آنزیمی است که در منی نر موجود است و به تحرک اسپرم کمک می کند.
بعلاوه ، انزال ماده معمولاً حاوی فروکتوز است که نوعی قند است. فروکتوز همچنین به طور کلی در مایع منی مرد وجود دارد که به عنوان منبع انرژی اسپرم عمل می کند.

آیا انزال زنانه واقعیت دارد ؟

سالها دانشمندان تصور می کردند زنانی که در طول رابطه جنسی انزال می کنند مشکلات قاره را تجربه می کنند. تحقیقات از آن زمان این ایده را رد کرده و وجود انزال زن را تأیید کرده است.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که مایع در هنگام برانگیختگی در مثانه جمع می شود و در هنگام انزال از مجرای ادرار خارج می شود. هفت زن که گزارش کرده اند در هنگام رابطه جنسی انزال زن را تجربه کرده اند ، در دادگاه شرکت کردند.

ابتدا محققان از معاینات سونوگرافی برای تأیید خالی بودن مثانه های شرکت کنندگان استفاده کردند. سپس محققان همچنان با استفاده از سونوگرافی مانیتور می شوند.

این مطالعه نشان داد که همه زنان با مثانه خالی شروع به پر شدن کرده اند که در طی برانگیختن شروع به پر شدن کرد. اسکن های پس از انزال نشان داد که مثانه های شرکت کنندگان دوباره خالی است.

آیا انزال زنانه طبیعی است و چقدر مشترک است؟

انزال خانمها کاملاً طبیعی است ، اما مردم خیلی اوقات بحث نمی کنند. طبق گزارش انجمن بین المللی پزشکی جنسی ، برآوردهای مختلف حاکی از آن است که بین ۱۰ تا ۵۰ درصد از زنان در طول رابطه جنسی انزال می کنند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که همه زنان انزال را تجربه می کنند ، اما بسیاری متوجه آن نمی شوند. این امکان وجود دارد که آنها از این امر آگاهی نداشته باشند زیرا مایعات می توانند به جای ترک بدن ، به سمت عقب داخل مثانه جریان پیدا کنند.

شاید مطالب زیر را هم دوست داشته باشید :

غذاهایی برای تقویت رابطه جنسی بهتر

معجزه عطر جنسی در رابطه

۱۰ روش تقویت موثر میل جنسی

در یک مطالعه قدیمی که ۲۳۳ زن را درگیر کرده است ، ۱۴ درصد از شرکت کنندگان گزارش داده اند که با تمام یا بیشتر ارگاسم انزال می شوند ، در حالی که ۵۴ درصد گفته اند که حداقل یک بار آن را تجربه کرده اند.

هنگامی که محققان نمونه ادرار را از قبل و بعد از ارگاسم مقایسه کردند ، در مرحله دوم PSA بیشتری پیدا کردند. آنها نتیجه گرفتند که همه زنها انزال را ایجاد می کنند اما همیشه آن را بیرون نمی کشند. درعوض ، انزال گاه به مثانه باز می گردد ، که در هنگام ادرار کردن آن را منتقل می کند.

آنچه معلوم است این است که تجربه انزال زنانه از جمله احساس ، محرک و میزان انزال در افراد مختلف متفاوت است.

تاثیر انزال زنانه در سلامتی

هیچ مدرکی مبنی بر انزال زنان فواید سلامتی ندارد. با این حال ، تحقیقات نشان داده است که رابطه جنسی خود فواید زیادی دارد.

در حین ارگاسم بدن هورمون های تسکین دهنده درد را آزاد می کند که می تواند به درد کمر و پا ، سردرد و گرفتگی قاعدگی کمک کند.

بلافاصله پس از اوج گرفتن ، هورمون هایی آزاد می شوند که باعث خواب آرام می شوند. این هورمون ها شامل پرولاکتین و اکسی توسین هستند.

مزایای سلامتی

سایر مزایای سلامتی عبارتند از:

  • از بین بردن استرس
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • محافظت در برابر بیماری های قلبی
  • کاهش فشار خون

 

اتصال به چرخه قاعدگی

هنوز مشخص نیست که آیا بین انزال زن و چرخه قاعدگی ارتباط وجود دارد یا خیر.

برخی از خانم ها می گویند که احتمال بیشتری دارد بعد از تخمک گذاری و قبل از قاعدگی دچار انزال شوند ، در حالی که برخی دیگر ارتباطی نمی بینند. برای تأیید یا رد این انجمن تحقیقات بیشتری لازم است.

بیشتر بخوانید : گیاهان تقویتی برای هورمون خانمها

بیشتر بدانید : دلایل زنان نسبت به بی میلی جنسی

بیشتر بخوانید :۱۰ روش تقویت میل جنسی

اتصال به بارداری

برخی دانشمندان بر این باورند که انزال ماده در بارداری نقش دارد. آنها این را فکر می کنند زیرا مایعات حاوی PSA و فروکتوز هستند که به اسپرم در سفر آنها به سمت یک تخم بی حاصل نشده کمک می کند.

اما دیگران با این نظریه اختلاف دارند. آنها معتقدند که انزال معمولاً حاوی ادرار است که می تواند اسپرم را از بین ببرد. آنها همچنین می گویند سفر مایعات از مجرای ادرار به مهبل آسان نیست ، جایی که لازم است در بارداری نقش داشته باشد.

خلاصه انزال زنانه

انزال خانمها کاملاً طبیعی است ، و تحقیقات نشان می دهد که علیرغم اینکه افراد به ندرت درباره آن بحث می کنند ، ممکن است شایع باشد.
دانشمندان هدف بیولوژیکی انزال زنان یا نحوه عملکرد آن را کاملاً درک نمی کنند.
تجربه زنانی که در طول رابطه جنسی انزال کرده اند بسیار متفاوت است.

 

انزال زنانه چیست؟ was last modified: سپتامبر 20th, 2019 by roshatebadmin
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان