آنچه باید درباره رضایت جنسی بدانید بازدید ۲۶۸

یک سال پس از ایجاد جنبش #همچنین_من که یک مکالمه بی سابقه ای در مورد آزار و اذیت جنسی بود در سال ۲۰۱۷، ده ها تن از افراد با اتهامات علیه مردان قدرتمند در کشور های مختلف مطرح شدند . و بحث را نه تنها در مورد شیوع آزار و شکنجه بلکه در مورد رضایت جنسی نیز مطرح کردند.

پیش از بحث و گفت و گو درباره سلامت جنسی، در اینجا همه چیزهایی است که شما باید درباره رضایت جنسی بدانید – و به همین دلیل خیلی بیشتر از آن چیزی که باید در مورد آن صحبت کرده ایم .

در یک سطح بسیار ابتدایی، رضایت به معنای قبول کردن به انجام کاری است . بنابراین وقتی پای این موضوع درباره مسائل جنسی پیش می آید، رضایت به معنای موافقت برای شرکت در فعالیت جنسی است.با توجه به فعالیت جنسی، تعریف قانونی رضایت در انگلستان و ولز، که توسط قانون جرایم جنسی سال ۲۰۰۳ تعیین شده است، زمانی است که کسی با اختیار کامل خود موافق است و دارای آزادی و توانایی برای انتخاب آن است بکی بردیج ، معاون اجرایی موسسه خیریه سلامت جنسی بارها در این باره صحبت کرده است .

رضایت جنسی به این معناست که کسی از اراده آزاد خود، بدون تهدید، فشار و یا اجبار، موافقت می کند، آنها می دانند که آنها موافقند و توانایی تصمیم گیری برای خودشان را دارند.اسکاتلند و ایرلند شمالی تعاریف مشابهی دارند و هر کشوری اجازه می دهد تا شرایطی را تا آنطور که ممکن است بر روی توانایی فرد برای رضایت آزادانه، مانند زمان خواب یا تهدید یا خشونت، موثر واقع باشد.

سن رضایت – سن که در آن قانونی بودن رابطه جنسی است – ۱۶ سال کامل می باشد، اما هر نوع تماس جنسی بدون رضایت غیرقانونی است، مهم نیست که آنها در چه سنی باشند. حق شما این است که هیچگونه فعالیت جنسیتی نداشته باشید . این دست خودتان است . تمام مواردی که رضایت جنسی را نقض می کنند به معنای تجاوز یا تجاوز جنسی است که شامل جنسیت واژن، رابطه جنسی با یک شی، دهان، مقعد و لمس کردن آن است.

چرا اکثر عدم رضایت را با یک نه گفتن رد نمی کنند ؟

با تمام مسائلی که صحبت شد مسله مهم این است که رضایت باید بیشتر از آن چیزی باشد که فقط با یک بله یا نه گفتن منجر به فعالیت ناخواسته شود. بریج  ( معاون اجرایی موسسه خیریه سلامت جنسی )می گوید: “این در مورد گوش دادن، مذاکره و صحبت و خواسته ها همگی جزئی از توافق است.

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که کسی نمیتواند «نه» بگوید – اما این بدان معنا نیست که آنها موافقت خود را تایید کرده باشند.واکنش کاهش رضایت به کسی که گفتن، نادیده گرفتن که از نشانه های غیر کلامی می باشد را متوجه نمی شود منطقی نیست . باید با وی به طور کامل صحبت کند و عدم رضایت خود را به او نشان دهد .بسیاری از افراد ممکن است در اینگونه شرایط ناراحت شوند و یا یخ زده و ساکت بمانند که بسیار روش غلطی است .

او همچنین می گوید: “گاهی اوقات شما ممکن است” نه “را با صدای بلند بگوید اما ممکن است آن را به روش های دیگر مانند” نه در حال حاضر “،” من مطمئن نیستم “یا با سکوت” از رضایت – به عنوان مثال، از بین بردن، با پیچاندن، و یا با پاسخ مثبت به نیازی به لمس کردن نیست رضایت یا عدم رضایت خود را به شخص مقابل بفهمانید .

بحث در مورد رضایت باید بر روی اینکه آیا شما رضایت کامل دارید یا خیر ، خوشحال و مشتاق هستید یا خیر و اینکه آن شخص را قبل از رفتن به هر چیزی را به دست آورید تمرکز کنید. مثلا آیا بعد از یک رابطه ی جنسی شخص مقابل شما را ترک خواهد یا خیر بسیار فکر کنید .

رضایت یک مکالمه موثر است !

همچنین لازم به ذکر است که رضایت باید یک مکالمه موثر و مداوم تبدیل شده باشد، زیرا ممکن است فرد قبلا به جنسیت قبول کرده و سپس ذهن خود را تغییر دهد . شما با آن فرد صحبت خواهید کرد که شروع و پایان اینکار چه چیزی در بر خواهد داشت و یا در اواخر و اواسط آن چه خواهد شد . شما مطمئن شوید این یک سوءاستفاده نیست و با مکالمه و ارتباط داشتن در نظر بگیرید که شخص مقابل شما را صفت دیگری تصور نکرده است که در غیر این صورت شما را بی آبرو خواهد کرد.

شما خودتان را در نظر بگیرید که چرا باید وارد یک رابطه جنسی شوید ؟ درست است که هر کس حق دارد این کار را انجام دهد. اگر قبل از رابطه جنسی با کسی بوده اید، به این معنا نیست که شما مجبور به داشتن رابطه جنسی با آنها هستید. قبل از شروع هرکاری و هر واکنشی که مشخص کند راضی هستید یا خیر به همه چیز خوب فکر کنید .

به همین ترتیب، ممکن است رضایت به یک نوع فعالیت جنسی داده شود، و با توافق کامل تصورات و اتفاقات دیگری صورت نگیرید .

همچنین موافقت فقط با شرایط خاصی مانند استفاده از کاندوم ممکن میسر است. به هیچ وجه استفاده از کاندوم را رد نکنید چرا که خطرات جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت .

به این موارد خوب توجه کنید که بیرون آمدن با کسی چنانچه که قصد ازدواج هم در آینده نداشته باشید و کسی که می خواهید کاری را برای شما انجام دهد و یا فریب دادن یا پوشیدن لباس های خاص، همگی هرگز نشانه ای از رضایت نیست.

یک مسله مهم دیگر اینکه اگر کسی نوشیدن الکل یا مصرف مواد مخدر داشته باشد، توانایی وی برای رضایت جنسی ممکن است به خطر بیفتد.مسلما در حالت نیمه هوشیار خیلی اتفاقات ممکن است رخ دهد و فرد متوجه نشود . در هنگام مستی یا نیمه هوشیاری ممکن است رضایت داشته باشید اما در حالت هوشیار به هیچ وجه این مسله را قبول نکنید .

بروک در سازمان بهداشت جنسی، اشاره می کند که به طور قانونی افراد مست یا معتاد به مواد مخدر به عمل جنسی و یا هر نوع فعالیت جنسی دیگری رضایت ندهند و داشتن رابطه جنسی با کسی که بسیار مست است، تجاوز جنسی طلقی می شود.

اگر مورد حمله قرار گرفتید، بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که این تقصیر شما نیست و نباید از کمک پلیس بترسید. ممکن است وقت لازم برای پردازش آنچه اتفاق افتاده باشد نیاز داشته باشید ، اما از طریق پزشکی زودتر مسئله را حل کنید  زیرا ممکن است در معرض خطر ابتلا به عفونت های منتقله از راه جنسی یا حاملگی باشید.

اگر این مقاله برایتان جالب بود موارد زیر را هم حتما دنبال کنید :

مشکلات آلت تناسلی مردانه !

روش تشخیص سلامت جنسی آقا

نتیجه گیری : رضایت جنسی بسیار مهم است !

این مهم است که اطمینان حاصل شود که همه با هر فعالیتی که انجام می شود، خوشحال هستند و هیچ کس آسیب نمی بیند. یادگیری مذاکره رضایت شامل ارتباط خوب، احترام، درک و انعطاف پذیری است.

“حصول اطمینان از اینکه جوانان درک رضایت از سن بسیار زودهنگام، در کمک به حفاظت از آنها نقش کلیدی دارند.”با وجودی که تقریبا ۹ نفر از ۱۰ نفر احساس کردند که برای رضایت در برنامه درسی مدرسه، اهمیت دارد، تنها یک نفر از ۱۰ نفر گفته است که بیشترین رضایت را در این زمینه بدست آورده است.

بکی بریج می افزاید که این حیاتی است که رضایت کامل به عنوان بخشی از روابط جدید و برنامه درسی آموزش جنسی است، که به موجب آن برای همه مدارس در سال ۲۰۲۰ اجباری خواهد بود.اما نیازی نیست تا سال ۲۰۲۰ منتظر بمانید تا اطمینان حاصل شود که جوانان رضایت داشته باشند – این باید جزء اساسی هر گونه رابطه و آموزش جنسی باشد . شما از همین حالا این مسله را جدی بگیرید .

همچنین از محصولات سایت روشا طب بازدید کنید :

پر فروش ترین دستگاه وکیوم مردانه برای بزرگ کنندگی آلت تناسلی آقایان !

وکیوم سینه بانوان برای بزرگ کردن سینه ها و رفع شلی آن !

 

 

 

 

 

آنچه باید درباره رضایت جنسی بدانید was last modified: جولای 12th, 2019 by roshatebadmin
اشتراک گذاری با شما !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی رایگان